13 ogledov

Latvijci šokirali Švede

Tekma med Latvijo in Švedsko je bila trda in neizprosna do konca. Žurnal24 main
Za presenečenje četrtega dne svetovnega prvenstva v hokeju so poskrbeli Latvijci, ki so po streljanju kazenskih strelov ugnali ene izmed glavnih favoritov za naslov prvaka Švede.

Začetek srečanja med Švedsko in Latvijo po zadetku mladega Linusa Omarka ni kazal na presenečenje, nato pa so hokejisti z Baltika v drugi tretjini srečanje postavili na glavo. Magnus Johansson je v prvi minuti tretje tretjine izid poravnal, a kaj več trem kronam ni uspelo. Ker tudi v podaljšku ni bilo zadetkov, so o zmagovalcu odločali kazenski streli, kjer je za zmago Latvije zadel Aleksandrs Nizivijs. Štirideset minut dobre igre hokejistov Avstrije ni bilo dovolj, da bi ti lahko presenetili ZDA. Naši severni sosedi so se favoriziranim zvezdnikom iz lige NHL dobro upirali vse do zadnje tretjine, nato pa so storili preveč napak in prekrškov, kar jih je drago stalo. Hokejisti ZDA so brez težav izkoriščali prednost igralca na ledu in na koncu suvereno prišli do druge zmage. V vratih zmagovalcev se je ponovno izkazal Robert Esche, ki je zbral 25 obramb.

Uspešni so bili tu hokejisti češke reprezentance, ki so ugnali Norvežane. Švejki so vse dvome o zmagovalcu razblinili v prvi tretjini ko so Jan Marek, Petr Čajanek in Josef Vasiček zadeli za vodstvo 3:0. Norvežani so nato zaigrali bolje, a moči in znanja za kaj več kot spodoben odpor niso imeli. Suvereni so bili tudi nasprotniki Češke v zadnjem kolu predtekmovanja Finci, ki so se z Norvežani mučili le v prvi četrtini. V nadaljevanju so hokejisti z dežele tisočerih jezer prevzeli pobudo in po zaslugi razpoloženih Anttija Miettinena in Nika Kapanena prišli do druge zmage na tekmovanju.