12 ogledov

Majdičevi ni prijela maža

Slovenija že ima prvo športno junakinjo leta 2010. Petra Majdič po petkovi zmagi na prologu Tour de Skija v zasledovanju zasedla deseto mesto. Vesna Fabjan je bila 58.

V nemškem Oberhofu je v soboto potekala druga preizkušnja letošnjega Tour de Skija. Dekleta so se pomerila na 10-kilometrski zasledovalni preizkušnji. Štartni položaji so bili odvisni od zaostankov na petkovem prologu, tako je Petra Majdič nastopila kot vodilna, druga slovenska predstavnica Vesna Fabjan pa kot 30 (+ 39 s).

Norveški smučarski tekač Petter Northug je zmagovalec druge etape novoletne turneje Tour de Ski. Drugo mesto na 15 kilometrov klasično zasledovalno v Oberhofu je osvojil Rus Maksim Vjalegžanin, tretji pa je bil Finec Matti Heikkinen. Slovenski predstavniki na Touru ne nastopajo.

Majdičeva je preizkušnjo dobro začela, saj je vodila vse do 2,9. kilometra. Nato je tempo začela narekovati Poljakinja Justyna Kowalczyk, zaradi česar je hitro odpadla včeraj druga Rusinja Natalia Korosteleva. Zaradi rahlega sneženja in posledično nekoliko zasneženih smučin so imele prednost zasledovalke. To so izkoristile in že po polovici proge ujele najboljše. V zadnjem 3,3 kilometra dolgem krogu se je tako odvijal pravi boj med Kowalczykovo, Majdičevo, Finko Aino-Kaiso Saarinen, Italijanko Arianno Follis in Norvežanko Kristin Stoermer Steiro. Žal so naši kraljici smučarskega teka prvi popustile moči, proti cilju pa je 30-letnica še nekoliko izgubljala in na koncu osvojila 10. mesto (+35,7 s). Tako je tudi izgubila majico vodilne na novoletni turneji, ki pa si jo bo znova poskusila priboriti na nedeljskem šprintu v klasični tehniki, kjer velja za eno najmočnejših tekmovalk.

V bistvu ni kaj reči, hitro smo videli, da 'maža' več ne prime, Petra pa je vse bolj izgubljala. Do konca je še veliko tekem in nič ni izgubljenega.
Ivan Hudač

Zmage se je veselila Justyna Kowalczyk, ki je postala tudi vodilna na Tour de Skiju. Drugo mesto je osvojila Finka Aino-Kaisa Saarinen (+2,8), tretja pa je bila Norvežanka Kristin Stoermer Steira (+ 5,7). Najbolj je po lestvici navzgor napredovala Italijanka Marianna Longa (številka 35), ki je na koncu zasedla sedmo mesto.

Vesna Fabjan je preko celotne preizkušnje izgubljala in nazadovala na 58. mesto (+ 3:08,7). 24-letnici sicer klasična tehnika ni pisana na kožo, a se je na progi borila po svojih najboljših močeh.