25 ogledov

Wade: Grozna košarka

V ligi NBA je bilo odiranih devet tekem. Med drugim so se pomerili tudi košarkarji Toronta in Miamija. Nesterovičevo moštvo je tekmo z lahkoto dobilo in še podaljšalo serijo porazov Miami Heatov.

Seattle : Chicago 108:118

V ligi NBA je bilo odigranih devet dvobojev, od slovenskih predstavnikov pa je na svoj račun prišel zgolj Rašo Nesterovič . Rašo se sicer ni prav posebno izkazal, igral je dobrih šest minut, po je dvakrat uspešno skočil in podal, točk pa ni dosegel. Kljub nerazpoloženemu slovenskemu centru je njegovo moštvo prepričljivo ugnalo letos porazne Miami Heate . Končni rezultat je bil kar 114:82, Vročica pa je doživela že 37. poraz v tej sezoni.

V povsem drugačnem položaju so Raptorsi, ki so s tem uspehom dosegli 26. zmago. Za to je zagotovo najbolj zaslužen prvi zvezdnik moštva Chris Bosh , ki je dosegel 24 točk, v statistiko pa je vpisal še štiri skoke, ravno toliko asistenc in izgubljenih žog. Velik delež k zmagi sta prispevala tudi Italijan Andrea Bargnani (22 točk) in Anthony Parker (18). Več kot deset točk sta dosegla še Capono in Calderon. Povsem drugačno statistiko so imeli njihovi nasprotniki, ki so igrali z zgolj devetimi igralci, med njimi pa še vedno ni Shaquilla O'Neala . Miami praktično ni imel razpoloženega igralca, še največ točk (17) je dosegel igralec s klopi Dorell Wright, Dwayne Wade je spet odigral pod pričakovanji, zgrešil je kar sedem od dvanajstih metov za dve točki in dosegel zanj skromnih 12 točk.

Chris Bosh (levo) in Jose Calderon sta lahko dobre volje povsem upravičeno. © Action Images

Ko so pri Miamiju zaradi porazne sezono že mislili, da globlje ne morejo več zabresti, je na vrsto prišla tekma proti Torontu, ki je tokrat, predvsem v prvi četrtini, igral odlično. To je priznal tudi trener Sam Mitchell : "Težko bi lahko igrali bolje." Seveda je s tem spominjal predvsem neverjetne prve četrtine, ki so jo Raptorsi - njihov met je bil po teh četrtinah 66 odstoten -, dobili s 33:12. Na drugi strani je bil kratek, a jasen prvi zvezdnik Wade, ki je priznal, da igrajo, kot bi bili sami začetniki. "Grozna košarka,"   je priznal Wade in potrdil, da slabše ne bi več moglo biti. Njegov trener Pat Riley pa je že poudaril, da bodo morali narediti temeljito analizo in ugotoviti, zakaj so njegovi varovanci v tej sezoni zabeležili samo devet zmag. Obenem je izkoristil priložnost in opisal igro njegovih nasprotnikov: "Prehitri, preveč učinkoviti, predobro pripravljeni in predobri. Tak je bil Toronto v prvi četrtini."

In kako je tekmo videl tretji najboljši strelec tekme Parker? "V napadu smo zadevali, v obrambi pa smo opravili dobro delo saj smo na njihove igralce vseskozi vršili hud pritisk, kar nam je omogočalo dobro napadalno igro." Zagotovo pa v dvorani v Miamiju ni bilo prijetno igrati ne enemu ne drugemu moštvu. Dvorana, ki je bila v preteklosti vedno nabito polna, je bila zdaj precej bolj prazna, praznega sedežev naj bi bilo več tisoč.

Nowitzki je spet prispeval svoj delež k zmagi Dallasa. © Action Images

V bližnjem Orlandu je turški košarkar Hedo Turkoglu prvič v karieri dosegel trojni dvojček, a njegovih 13 točk, 13 podaj in 12 skokov ni bilo dovolj za zmago. Pri Dallasu je bil najbolj razpoložen Josh Howard z 28 točkami, Dirk Nowitzki in Jason Terry sta jih dosegla po 20, slednji pa je 12 točk prispeval v zadnji četrtini. Izjemno razburljiva tekma je bila v Portlandu , kjer je Denver po podaljšku slavil s 105:103, moža odločitve pa sta bila Carmelo Anthony z 28 točkami in 15 skoki ter Allen Iverson s 25 točkami. V Atlanti je na dvoboju proti Philadelphii blestel domači košarkar Josh Smith z 19 točkami, devetimi podajami in osmimi blokadami.

Los Angeles Clippersi so v New Yorku prekinili niz devetih zaporednih porazov v gosteh, za zmago Houstona v Minneapolisu pa ima največ zaslug Tracy McGrady, ki je dosegel 26 točk, sedem podaj in šest skokov. V Phoenixu sta bila za zmago nad Charlottom najbolj razpoložena Leandro Barbosa (30) in Raja Bell (24), za zmago Utaha nad New Orleansom pa Deron Williams z 29 točkami in 11 podajami.