3 ogledov

Detroit prekinil niz porazov

Detroit je na domačem ledu prekinil serijo porazov. Žurnal24 main
V ligi NHL je bilo v četrtek odigranih sedem srečanj. Vodilno mošto lige Detroit je Vancouver premagalo šele po kazenskih strelih, lanski prvaki so z minimalno prednostjo slavili nad Nashvillom.

* po podaljšku (kazenskih strelih)

Najboljše moštvo sezone Detroit je na domačem ledu prekinilo serijo treh zaporednih porazov, z rezultatom 3:2 so premagali Vancouver. Dan Cleary je gostitelje v vodstvo popeljal ob koncu prve tretjine, v drugi minuti druge je s svojim drugim zadetkom povišal na 2:0. Še pred koncem drugega dela igre sta za izenačenje na 2:2 zadela Henrik Sedin in Markus Naslund. V središču pozornosti je bil vratar kanadskega moštva Roberto Luongu, ki je zaustavil 47 strelov Detroita. Niti v tretji tretjini niti v podaljšku ni bilo zadetka, tako so o zmagovalcu odločali kazenski streli. Kot edini je bil uspešen Henrik Zettenberg in vodilno moštvo je prišlo do zmage po kazeskih strelih. Končnico imajo že zagotovljeno, blizu le te je na trenutem šestem mestu tudi Vancouver.

Aktualni prvaki iz Anaheima so zmagali na peti tekmi zaporedjo, toliko jim jih letos v nizu še ni uspelo zmagati. Na gostovanju so premagali Nashville z 2:1, srelca za zmago pa Brandon Bochenski v prvi tretjini in Corey Perry v zadnji. K zmagi je z dvema podajama veliko pripomogel Ryan Getzlaf. V 16 minuti odločilne tretjine je upanje na preobrat gostiteljem dal Jason Arnott, ki je zadel ob igralcu več na ledu, a nenazadnje je Nashvillu zmanjakalo časa. Anaheim se je z zmago utrdil na četrtem mestu zahodne konference in ima končnico skoraj že zagotovljeno, možnosti ostajajo tudi Nashvillu, ki na 12. mestu za osmim zaostaja za pet točk.