10 ogledov

Maja Vidmar bronasta na SP

Maja Vidmar Žurnal24 main
Slovenska plezalka Maja Vidmar je na svetovnem prvenstvu v španskem Avilesu osvojila bronasto medaljo v težavnosti.
Maja Vidmar pa je bronasti medalji z lanskega evropskega prvenstva dodala še eno s SP. V finalu je sodelovala tudi Natalija Gros, ki je na koncu pristala na sedmem mestu. Naslov prvakinje je pripadel Avstrijki Angeli Eiter, ki je v superfinalu premagala Belgijko Muriel Sarkany. Po naslovu svetovne prvakinje, ki ga je leta 2001 osvojila Martina Čufar, je kolajna Vidmarjeve druga za Slovenijo na svetovnih prvenstvih.

Ženski finale je bil premalo zahteven, saj so vse tri dobitnice kolajn splezale smer do vrha. Enako je bilo tudi v polfinalu, ker pa Vidmarjeva ene od kvalifikacijskih smeri ni splezala do vrha, sta v superfinalu sodelovali le Avstrijka in Belgijka. Preostali slovenski tekmovalki, Lučka Franko in Mina Markovič, sta tekmovanje končali na 16. in 19. mestu. Pri moških pa sta na prvih dveh mestih tekmovanje končala domačina Ramon Puigblanque in Patsi Usobiaga, tretje mesto pa so si razdelili Čeh Tomaš Mrazek, Švicar Cedric Lachat in Nizozemec Jorg Verhoeven. Od Slovencev je Klemen Bečan končal na 23. mestu, Matej Sova pa je bil 43.