13 ogledov

Milanič: Nič še ni odločeno

Zmaga Maribora proti švicarskemu prvaku Zürichu še vedno glasno odmeva. Za vas smo pripravili galerijo s tekme, v nadaljevanju dneva pa na spreglejte odmevov in intervjujev.

Nogometaši Maribora so na izjemno zahtevnem gostovanju v Zürichu uprizorili izvrstno predstavo in favorizirane gostitelje ugnali z 2:3. Prednost pa bi utegnila biti še višja, saj je v drugem polčasu ob rezultatu 2:3 v korist vijoličastih kapetan Zoran Pavlovič zapravil strel z enajstih metrov. Kljub vsemu imajo aktualni državni prvaki pred povratno tekmo v Ljudskem vrtu veliko prednost.

Mariborčani so hladno prho doživeli že na samem začetku srečanja. V tretji minuti je Matjaž Lunder preveč okleval, žogo mu je odvzel Johan Vonlanthen in v drugem poskusu načel mrežo gostov. Gostitelji so še naprej napadali, že v 12. minuti pa so tudi sami doživeli hladno prho. Tokrat je imel največ zaslug za zadetek vijoličastih vratar švicarskih prvakov Andrea Guatelli, ki je predložek Zorana Pavloviča spustil iz rok, njegovo darilo pa je spretno izkoristil Marcos Tavares. V 15. minuti je Pavlovič nevarno podal v kazenski prostor, po njegovem predložku pa je žoga končala v prečniku. Šest minut kasneje pa je vnovič na sceno stopil Tavares. Brazilski napadalec si je priboril žogo na robu kazenskega prostora gostiteljev, z desno nogo močno sprožil in drugič v večeru ugnal Guatellija. Veselje vijoličastih pa je trajalo zgolj do 29. minute. V prve pol ure zelo luknjičasta obramba slovenskih državnih prvakov je znova zaspala, globinsko podajo pa je v zadetek mojstrsko spremenil Francoz Eric Hassli. Do konca polčasa so več od igre imeli varovanci Darka Milaniča. Tri minute pred koncem prvega dela je Pavlovič s prostega strela še drugič zatresel okvir vrat gostiteljev. Tokrat je vratarja Guatellija rešila vratnica.

V spodnjem videu si oglejte sijajen in izjemno redko viden zadetek neposredno iz kota, ki ga je dosegel Zoran Pavlovič.

Aleš Mertelj se je boril na sredini igrišča. © Reuters

Izjave po tekmi:
Darko Milanič: Zelo zanimiva tekma, z velikim številom zadetkov in priložnosti. Niti slučajno ni bilo lahko, z zmago pa sem seveda zadovoljen. Treba pa je poudariti, da ni še nič odločeno, saj je nasprotnik zelo kakovosten. Glavno je, da smo trikrat zadeli, lahko pa bi bil rezultat še boljši, saj smo v ključnih trenutkih zgrešili enajstmetrovko. Pred povratno tekmo moramo popraviti obrambo, a kljub temu moram čestitati svojim fantom, saj so odigrali zelo pogumno.

Marcos Tavares: Zdaj smo seveda bližje Ligi prvakov, kot smo bili prej, a najprej se moramo osredotočiti na Nafto. Za danes se moram zahvaliti bogu. Zaostajali smo z 1:0, a nato nam je uspelo preobrniti potek srečanja. Moramo biti zbrani, saj smo danes oboji dokazali, da smo dobro moštvo.

Marko Ranilovič: Tekma je bila zelo težka. Igrali smo proti močnemu nasprotniku. Pretehtalo je to, da smo igrali bolj kolektivno in si med seboj pomagali.