21 ogledov

V Aziji za naslov Japonska in Avstralija

Harry Kewell je že v peti minuti načel mrežo Uzbekistana. (Foto: Reuters) Žurnal24 main
V finalu azijskega nogometnega prvenstva v Katarju se bosta pomerili reprezentanci Japonske in Avstralije, za tretje mesto pa ekipi Južne Koreje in Uzbekistana.
Japonci so v prvem polfinali po enajstmetrovkah s 5:2 (2:2, 1:1, 1:1) premagali Južno Korejo, Avstralci pa so s 6:0 (3:0) ugnali Uzbekistan. Finale bo na sporedu v soboto, tekma za tretje mesto pa dan prej.

Na drugi polfinalni tekmi so se pri Avstraliji, ki je igrala pametno in učinkovito, med strelce vpisali Harry Kewell (5.), Saša Ognenovski (34.), David Carney (65.), Brett Emerton (74.), Carl Valeri (82.) in Robbie Kruse (83.). Uzbekistan je tekmo končal le z 10 možmi na igrišču, saj je bil v 67. minuti izključen Ulugbek Bakajev.

V prvi polfinalni tekmi pa sta za Japonsko pred 16.171 gledalci zadela Rjoiči Maeda (36.) in Hadžime Hosogai (97.), za Južno Korejo pa Ki Sung-Yueng (23./11 m) in Hwang Jae-Won (120.).

Tekma je bila všečna, med drugim velja omeniti, da je Korejce v prvem polčasu rešil še okvir vrat, Keisuke Honda pa je v podaljšku z bele točke streljal na južnokorejskega vratarja, a se je žoga na srečo Japoncev odbila do Hosogaija, ki je Japonce povedel v vodstvo. Toda v zadnji minuti podaljška so Korejci izenačili, sledile so enajstmetrovke, pri katerih pa so slednji povsem pogoreli, saj so zgrešili kar prve tri in tako natančnejšim Japoncem prepustili mesto v finalu.

Sicer pa so se prireditelji prvenstva odločili, da bodo sredstva, pridobljena od vstopnic za polfinalni tekmi, podarili žrtvam poplav, ki so v zadnjem času prizadele Avstralijo, Šri Lanko in Tajsko.

"Sočustvujemo in želimo vse najboljše žrtvam poplav v naših azijskih državah. Prav tako izrekamo sožalje vsem, ki so v teh ujmah izgubili najbližje," sta v izjavi za javnost zapisali azijska in katarska nogometna zveza, ki sta se za to dobrodelno potezo odločili skupaj.