Magazin

Hiša za 99 evrov

Cene po Sloveniji še vedno nihajo za sto in več odstotkov. Za sto tisoč evrov v Žurnal24 main
Walter Egger je bil srečni dobitnik vile ob Vrbskem jezeru v Avstriji, ki se je prodajala prek 9999 srečk za 99 evrov. Prodane srečke so lastnici prinesle okoli milijon evrov.

In pri nas? Po Zakonu o igrah na srečo (ZIS) posameznik oziroma fizična oseba ne more prodati svoje nepremičnine prek igre na srečo. Torej po zakonu lahko igre na srečo organizira le delniška družba, ki sme tudi trajno prirejati igre na srečo kot svojo dejavnost in mora imeti sedež na območju Republike Slovenije, so nam pojasnili na Uradu RS za nadzor prirejanja iger na srečo.

Vsak dobitek je obdavčen
Urad še opozarja, da pri obljubljanju dobitkov in sprejemanju vplačil brez dovoljenja ali koncesije obstaja nevarnost, da bi prireditelji iger na srečo le-te organizirali po svoje in tudi določali, kdo je upravičen do dobitka in kdo ne.Tudi če bi na pravno legalni loteriji zadeli nepremičnino, vam plačilo davka državi ne uide. Od marca 2008 veljaven zakon o davku na dobitke pri klasičnih igrah na srečo pravi, da je obdavčen vsak dobitek, ki je bil pridobljen pri klasičnih igrah na srečo in katerega vrednost je večja od 300 evrov, so pojasnili na Davčni upravi RS.

15-odstotni davek
Davek na dobitke je obračunan po 15-odstotni stopnji od davčne osnove. Družba, ki prireja loterijo, dobitniku izračuna, odtegne in plača davek na dobitke z davčnim odtegljajem, kar pa je dejansko tudi dokončen davek, ki ga moramo plačati državi.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.