Na dnevnem redu današnje seje trebanjskega občinskega sveta je predlog spremembe investicijskega programa za obnovo in dozidavo podružnične šole v Dobrniču. Projekt se je s prvotnega 1,5 podražil na 2,5 milijona evrov.
Zahtevali dopolnitve
Projekt. Z obnovo in dozidavo podružnice želijo omogočiti ustrezne pogoje za izvajanje šolske dejavnosti in predšolske vzgoje. Po investicijskem programu bodo dobili telovadnico, šolski prostori bodo skladni z normativi, prostori vrtca pa bodo od normativov še vedno manjši.
Ker je občinski svet januarja zahteval vključitev obnovljivih virov energije, je med spremembami projekta ogrevanje objekta na lesno biomaso. “Druga zadeva je, da se na prizidku telovadnice montira fotovoltaična elektrarna,” je pojasnil Silvester Prpar, predsednik Krajevne skupnosti Dobrnič in občinski svetnik SLS. “Tretja pripomba, da bi povečali vrtec za en oddelek, pa za zdaj ni predvidena. Je pa projekt zastavljen tako, da je možno oddelek, če bo to potrebno, dograditi,” je dodal.
Več razlogov
Kot je razvidno iz gradiva za sejo, se je projekt podražil za milijon evrov zaradi spremenjenih površin – skupna velikost neto površine se je povečala za dobrih 160 kvadratnih metrov, tehnoloških sprememb zgradbe in uskladitve cen po projektih za gradbeno dovoljenje.