Slovenija
28 ogledov

Nesmotrna delitev denarja medijem

Več pozornosti so deležne novice, ki niso v nasprotju z našim ideološkim preprič Žurnal24 main
Sofinanciranje medijev od 1. januarja 2006 do 8. januarja 2009 s strani države ni bilo smotrno, je razkrilo računsko sodišče. Ministrstvo za kulturo ima 90 dni časa za ukrepanje.

Ministrstvo za kulturo je v obdobju od 1. januarja 2006 do 8. januarja 2009 na treh razpisih za sofinanciranje izbralo 625 projektov programskih vsebin medijev, ki jim je skupno namenilo skoraj 12,5 milijona evrov. S sofinanciranjem so želeli zagotoviti pluralnost in demokratičnost medijev.

Na računskem sodišču so izpostavili, da ministrstvo za kulturo ni načrtovalo ciljev razpisa tako, da bi bili ti dovolj natančni in merljivi. Tako ni bilo mogoče spremljati njihovega uresničevanja, niti niso bili določeni dolgoročni cilji.

Revizija je pokazala nepravilnosti ministrstva pri izvajanju nalog, povezanih z določitvijo predmeta javnih razpisov v letih 2006, 2007 in 2008, določitvijo razpisnih meril in pogojev, odpiranjem prispelih vlog ter imenovanjem in delovanjem strokovne komisije. Med drugim je ministrstvo zunanjim izvajalcem za ocenjevanje projektov in za evalvacijo razpisa v celotnem pogodbenem znesku plačalo proračunska sredstva, čeprav izvajalci niso v celoti opravili pogodbenega naročila.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.