Slovenija

Ste izvedeli kaj koristnega, novega, zanimivega… Kliknite tukaj in Žurnal24 izberite za svoj prednostni vir novic na Googlu.

Odločitev glede cene bencina in dizla

Bencinska črpalka Saša Despot
Regulirani ceni pogonskih goriv tudi v naslednjem 14-dnevnem obdobju ostajata nespremenjeni.

Vlada je na dopisni seji sprejela spremenjeno uredbo o določitvi zneska trošarine za energente, ki bo začela veljati jutri in s katero se bo trošarina za bencine znižala z 0,43561 evra na liter na 0,41325 evra na liter, trošarina za plinsko olje za pogon pa z 0,39956 evra na liter na 0,38069 evra na liter.

S spremembo pri trošarinah bosta ceni obeh energentov na bencinskih servisih zunaj omrežja avtocest in hitrih cest tudi v prihodnjem 14-dnevnem obdobju ostali pri enem evru za liter, kolikor znašata od 7. aprila.

Bencin je nazadnje manj kot en evro za liter stal v 14-dnevnem obdobju od 7. aprila 2009, ko je bil pri 0,996 evra za liter, dizelsko gorivo pa je točno en evro za liter stalo v 14-dnevnem obdobju po 1. marcu 2016.

Naftni trgovci cene 100-oktanskega bencina in kurilnega olja ter 95-oktanskega bencina in dizelskega goriva na bencinskih servisih ob avtocestah in hitrih cestah določajo sami. Drugod po državi so cene 95-oktanskega bencina in dizla regulirane.

dezurni@zurnal24.si

 

Komentarjev 12
  • romy 19:42 15.junij 2020.

    Levaki,kolesa ven in vsak drugi torek protestirat proti nizki ceni goriva. Dokler ne bodo zvišali cene,troli.

  • Avatar omega_v6
    omega_v6 17:23 15.junij 2020.

    Levaki sedaj se učite!! Vam ni NIKOLI uspelo tako dolgo držati ceno nespremenjeno!!

  • Avatar drecos
    drecos 17:00 15.junij 2020.

    tako naj traja se 10 let