Slovenija
16 ogledov

Virant tudi drugega dela policistov ni prepričal

Iz predloženih sprememb se ne vidi, ali gre celo za ukinjanje delovnih mest, pra Žurnal24 main
Policijski sindikat Slovenije ne bo podpisal dogovora o varčevalnih ukrepih v javnem sektorju in stavkovnega sporazuma.

Policijski sindikat Slovenije (PSS) je danes preučil vsebino v torek parafiranega dogovora o dodatnih ukrepih na področju plač in drugih stroškov dela v javnem sektorju za uravnoteženje javnih financ ter vsebino stavkovnega sporazuma med vlado in koordinacijo stavkovnih odborov sindikatov.

Virant jih ni prepričal

V sporočilu za javnost so zapisali, da so se seje udeležili tudi minister za notranje zadeve in javno upravo Gregor Virant, državni sekretar Boštjan Šefic in pooblaščenec generalnega direktorja policije za sodelovanje s sindikati Lado Bradač. Virant je tako članom sveta na kratko predstavil vizijo vladnih ukrepov in podrobneje pojasnil učinke dogovora.

Člani sveta PSS so na tej podlagi sprejeli odločitev, da ne bodo pristopili ne k podpisu dogovora in ne k podpisu stavkovnega sporazuma.

PSS je sicer v stavkovnem razmerju z vlado že od 10. januarja letos, na podlagi svojih stavkovnih zahtev pa se že nekaj časa pogaja ločeno z vodstvom ministrstva za notranje zadeve in policije. Predsednik PSS Radivoj Uroševič je nedavno dejal, da bodo s temi pogajanji nadaljevali, sicer pa da za zdaj ne kaže, da bi pogajanja zaključili, hkrati pa tudi niso tako daleč, da se ne bi pogovarjali.

Upa, da stavke ne bo

Ločena pogajanja zdaj zahteva tudi Sindikat policistov Slovenije (SPS), ki je podpis dogovora o varčevalnih ukrepih zavrnil v torek. Takrat je predsednik SPS Zoran Petrovič za STA pojasnil, da je policija izvedla že vrsto ukrepov na odhodkovni strani in so privarčevali že toliko, da noben poseg v plače zaposlenih v policiji ne bi bil potreben. Če posluha na drugi strani ne bo, pa je vedno bolj realna možnost tudi stavka SPS, je poudaril Petrovič, ki sicer upa, da do nje ne bo prišlo.

Virant je sicer na današnji novinarski konferenci ob robu seje vlade, na kateri so potrdili omenjeni dogovor, dejal, da bo podpisov pod dogovor dovolj tudi, če jih ne bosta prispevala policijska sindikata ter sindikat zdravnikov in zobozdravnikov Slovenije Fides, ki prav tako zavrača ukrepe. Na vprašanje, ali se bo s policisti in zdravniki pogajali ločeno, pa je odgovoril, da se ne more pogajati o stvareh, ki so del enotnega plačnega sistema - torej o plačah, dodatkih in podobno.

Kot je še povedal, se lahko pogaja o plačni masi v policiji in o vprašanju povečanega obsega dela. Po njegovih besedah je namreč treba denar nameniti tistim policijskim postajam, ki so nadpovprečno obremenjene.

Komentarjev 6
  • privat 08:48 19.maj 2013.

    izgleda da lovke kriminala ne pridejo v sindikat policije!! Poglejmo kdo pa dela v drugih sindikatih...skei je po mojem najbolj(cenzura)

  • Ivo 22:32 16.maj 2013.

    Izjema želijo biti, ker jih tudi minister ne more odpustiti, če ne storijo nič hudo narobe... pa tudi če. Policist (če je sploh kakšen) s pogodbo za določen čas, bo pristal na vse, ko imaš pa v Sloveniji za nedoločen ...prikaži več čas pogodbo pa lahko delaš kar se ti zljubi.

  • oligarh 21:56 16.maj 2013.

    nevem zakaj bi policisti bili zdaj izjema? pri mesečni neto plači (seveda z vsemi dodatki za nočno delo, prazniki, itd) 1100-1500€ - znesek brez potnih stroškov in malice - se nimajo kaj pritoževat!!!! sam sem bil zaposlen na MNZ in ...prikaži več sem bil z plačo navadnega policista več kot zadovoljen, tako da... bodite tiho