64 ogledov

Bolgaru naziv najboljšega športnika Balkana

grigor dimitrov Epa Dimitrov po zmagi na zaključnem turnirju ATP Finals v Londonu.
Bolgarski tenisač je po najboljši sezoni v karieri prejel še prestižno priznanje.

Bolgarski teniški igralec Grigor Dimitrov je bil v tradicionalnem 45. izboru Bolgarske nacionalne agencije BTA izbran za najboljšega športnika Balkana v letu 2017. V glasovanju, v katerem sodelujejo največje tiskovne agencije regije, je Dimitrov (62 točk) zbral tri točke več od romunske teniške igralke Simone Halep na drugem mestu.

Dimitrov je v iztekajočem se letu osvojil pet naslovov, najpomembnejši med njimi je sklepni masters sezone v Londonu. Halepova, številka 1 ženskega tenisa, je v glasovanju končala na drugem mestu, tretji je bil turški atlet, svetovni prvak na 200 m Ramil Guliyev, ki je zbral 29 točk.