27 ogledov

Brazilci po drami zopet svetovni prvaki

futsal sp brazilija španija falcao Reuters
Brazilska reprezentanca v dvoranskem nogometu je ubranila naslov svetovnega prvaka. Na Tajskem je v finalu po podaljšku s 3:2 premagala Španijo.

Za Brazilce sta zadela Neto v 25. in 50. ter Falcao v 37. minuti. Za Špance, ki so petič zapored igrali v finalu SP, pa sta bila pred 5685 gledalci uspešna Torras v 30. minuti in Aicardo minuto zatem. Brazilci so sicer v 49. minuti imeli na voljo tudi kazenski strel, a je Rodrigov poskus španski vratar ukrotil.

V malem finalu je Italija premagala Kolumbijo s 3:0 (0:0) in si zagotovila bron. Zadetke za Italijo sta prispevala Sergio Romano (28.) in Rodolfo Fortino (33., 40.).

Sloveniji je nastop na Tajskem preprečila Češka, ki je v dodatnih kvalifikacijah zmagala s skupnim izidom 4:3. Prva tekma se je končala z 2:0 v korist Slovencev, ti pa so nato v Pragi klonili z 1:4. Čehi so sicer na tem SP izpadli v osmini finala proti Rusiji (0:3).