357 ogledov

Brez presenečenj v slovenski skupini

Epa
Po Sloveniji sta bili za uvod v drugi del SP uspešni tudi Francija in Španija.

Drugi del svetovnega rokometnega prvenstva na Švedskem in Poljskem, v katerem se ekipe v štirih skupinah borijo za četrtfinale, se je začel brez presenečenj.

V skupini 1 je Slovenija najprej visoko premagala Iran, nato je Francija s 35:24 nadigrala Črno goro, za konec pa je bila Španija s 27:23 boljša od Poljske.

Jure Dolenec SP 2023 Šport Slovenci deklasirali Vujovićeve varovance

Tako kot tudi proti Francozom Poljaki tudi proti Špancem niso bili tako nebogljeni kot proti Sloveniji. Čeprav niso niti enkrat vodili, pa so tekmecem ves čas dihali za ovratnik in jim niso dopustili, da povedejo več kot za štiri gole.

A Španci so rezultat dobro nadzorovali, gostiteljem kljub vsemu niso ponudili možnosti za presenečenje. Predvsem po zaslugi vratarja Gonzala Pereza de Vargasa, ki je, potem ko je šele v drugem polčasu vstopil v igro, branil fenomenalno, med drugim je ubranil tudi tri sedemmetrovke. Ključnih je bilo sicer prvih 15 minut drugega polčasa, ko so Španci z delnim izidom 5:1 ušli. Poljska zdaj nima več nobenih možnosti za četrtfinale.

Vincent Gerard | Avtor: Epa Epa
Tudi na tekmi med Francijo in Črno goro je bil osrednji igralec vratar, in sicer Francoz Vincent Gerard. Ubranil je 45 odstotkov strelov, tudi tri sedemmetrovke, skupno pa 15 strelov. Njegovo delo so Francozi znali oplemenititi v napadu, posledica vsega tega je bila visoka zmaga s 35:24. Najboljši strelec tekme je bil z desetimi goli Melvyn Richardson.

Zanesljivo so do zmage v skupini 2 prišli tudi Švedi, s 37:28 so premagali Madžare in ostajajo s stoodstotnim izkupičkom. Tudi Islandci proti Zelenortskim otokom niso imeli težkega dela, tekma med Portugalsko in Brazilijo se je končala z neodločenim izidom, Brazilci so izenačili sekundo pred koncem in s tem kot tekmeci obdržali možnosti za četrtfinale.