63 ogledov

Bron za Ravnjaka na SP

Tim-Kevin Ravnjak SP Kreischberg EPA
Slovenski deskar prostega sloga Tim-Kevin Ravnjak je na svetovnem prvenstvu v avstrijskem Kreischbergu v snežnem kanalu osvojil bronasto odličje.

Slovenski deskar Tim-Kevin Ravnjak je na tekmi zbral 89,25 točke. Zmagal je Avstralec Scotty James z 91,50 točke, srebrni Kitajec Yiwei Zhang na drugem mestu jih je zbral 89,50 točke, Ravnjak je tako za srebrom zaostal za 0,25 točke. Za nekdanjega mladinskega svetovnega prvaka je to najboljša uvrstitev na velikih tekmovanjih v članski konkurenci. Doslej je bil najboljši V Stonehamu pred dvema letoma, ko je bil 22.

Ravnjak je navkljub bolezni oziroma težavam s kašljanjem, ki ga pestijo od zadnjih priprav na svetovno prvenstvo, svojo nalogo opravil že v prvi vožnji. Dvainosemdeset točk je zbral takoj na začetku, izkupiček pa ga je uvrščal na tretje mesto, za Jamesom in Zhangom. V drugi vožnji sta se pred svetovnega mladinskega prvaka iz Sierre Nevade 2012 in Valmalenca 2014 vrinila še Japonec Taku Hiraoka in Avstralec Kent Callister.

S tretjo vožnjo na stopničke

Mladi Velenjčan, ki je na olimpijskih igrah v Sočiju 2014 osvojil osmo mesto, je pred svojim zadnjim nastopom izgubil še eno mesto, pred njega je prišel olimpijski in svetovni prvak, Švicar Iouri Podladtchikov. A tam ni zdržal dolgo. Ravnjak je v tretji vožnji še popravil svoj točkovni izkupiček in se z 89,25 prebil na zmagovalne stopničke.

Zlato v ženski konkurenci je osvojila Kitajka Xuetong Cai, srebro Španka Queralt Castellet, bron pa Francozinja Clemence Grimal.