22 ogledov

Cologna z operacijske mize do zlata

Dario Cologna Marcus Hellner Martin Johnsrud Sundby smučarski tek skiatlon Soči EPA
Dario Cologna je kljub hudi poškodbi pred igrami na prvi tekaški preizkušnji ugnal vso konkurenco.

Švicarski smučarski tekač Dario Cologna je slavil na dvojnem zasledovanju. Drugo mesto po 15 kilometrih klasičnega in 15 kilometrih prostega teka je zasedel Šved Marcus Hellner (+0,4), tretje pa Norvežan Martin Johnsrud Sundby (+1,4).

Northug popustil v zaključku

Trikratni zmagovalec svetovnega pokala si je pet mesecev pred ZOI 2010, na katerih je osvojil naslov na 15 km dolgi preizkušnji, strgal mišico. Tokrat je imel velike težave z gležnjem. "Pred Vancouvrom je bilo lažje. Imel sem več časa, da si opomorem. Zdaj sem bil bitko s časom," je dejal Cologna, ki je bil pred le tremi meseci operiran na gležnju.

Švicar je bil vseskozi v ospredju, čeprav ni vodil na nobenem vmesnem času. Štirikratni nosilec medalje iz Vancouvra, Norvežan Petter Northug, je popustil v zadnjem krogu in zasedel šele 17. mesto.

Dvojno zasledovanje (2x15 km, klasično in prosto), moški:

1. Dario Cologna (Švi) 1:08:15,4