49 ogledov

Debevec do novega odličja

rajmond debevec EPA
Rajmond Debevec je na EP z malokalibrskim in velikokalibrskim orožjem ter puško šibrenico v Bakuju osvojil bron v disciplini velikokalibrska puška leže 300 metrov. Njegov uspeh je dopolnil Robert Markoja s petim mestom, Slovenija pa je v ekipni konkurenci osvojila srebrno kolajno.

Rajmond Debevec je z odliko opravil današnji nastop v tej neolimpijski disciplini, v šestih serijah je zadel 595 krogov. Dvakrat je zadel po 100, trikrat po 99 in enkrat 98 krogov. Le krog slabši dosežek je dosegel Robert Markoja , ki je enkrat zadel 100, štirikrat 99 in enkrat 98 krogov. Tretji slovenski predstavnik Dušan Ziško je s 580 krogi osvojil 29. mesto.

Na posamični tekmi je zmagal Švicar Jan Lochbihler s 598 krogi, drugi pa je bil Nemec Frank Fleischmann s 595 krogi. V ekipni konkurenci se je pred Slovenijo (1769) uvrstila le Francija (1775), tretje mesto pa je zasedla Nemčija (1764).