833 ogledov

Đoković vržen s prestola

Carlos Alcaraz Epa
Španski tenisač Carlos Alcaraz se je z zmago na mastersu v Indian Wellsu spet zavihtel na vrh računalniške lestvice.

Carlos Alcaraz je prvič v karieri zmagal na mastersu 1000 v Indian Wellsu in spet prevzel prvo mesto na lestvici ATP.  Devetnajstletni Španec je v finalu gladko, s 6:3 in 6:2 odpravil Rusa Danila Medvedjeva.

Mladi Alcaraz se je po zmagi v Indian Wellsu vrnil na čelo svetovne lestvice, na vrhu pa je zamenjal Novaka Đokovića. Srb na 8.345.040 evrov vrednem turnirju na trdi podlagi v južni Kaliforniji ni nastopil, ker mu zaradi necepljenja proti koronski okužbi niso dovolili vstopa v ZDA.

Novak Đoković zavrnil prošnjo Šport Biden (dokončno) prižgal rdečo luč Đokoviću

Po turnirjih v Miamiju in Madridu je to za Alcaraza tretji masters v karieri, ki ga je osvojil. Proti Medvedjevu, ki je v osmini finala premagal olimpijskega prvaka Aleksandra Zvereva, je po približno 70 minutah igre unovčil drugo meč žogo.

Alcaraz je lani prvič postal številka 1 na svetu in je bil takrat najmlajši v zgodovini, ki mu je uspel tovrsten dosežek.

Carlos Alcaraz | Avtor: Epa Epa

Na tretjem mestu lestvice je še naprej Grk Stefanos Cicipas. Slovencev ni med prvimi 650 igralci na svetu.

"Občutek je neverjeten, da sem tukaj dvignil trofejo in se vrnil na prvo mesto svetovne lestvice," je povedal Alcaraz po zmagi v Indian Wellsu in dodal: "Rekel bi, da je bil to zame popoln turnir."

Wawrinka Rune Stara znanca Šport Nenavaden prizor na mreži: "Mi nimaš nič za povedati?"

Španski zvezdnik Rafael Nadal je zdrsnil iz najboljše deseterice in je z devetega nazadoval na 13. mesto.

Najboljši Slovenec na lestvici ostaja tekmovalno že upokojeni Aljaž Bedene, ki je 370. Sicer pa je najvišje od dejavnih igralcev Bor Artnak na 688. mestu.