4 ogledov

Dugonjič evropski podprvak

damir dugonjič plavanje EP EPA
Damir Dugonjič je v poljskem Szczecinu postal evropski podprvak na 100 metrov prsno v 25-metrskih bazenih. S časom 57,29 je zaostal le za Alexandrom Dalejem Oenom (57,05), bron je osvojil Fabio Scozzoli (57,30). Peter Mankoč ostal brez kolajne.

"Moj današnji cilj je bil kolajna. Vedel sem, da bom hiter, pričakoval sem celo nekaj slabše izide. Morda sem se malo uštel s prehitrim začetkom, zato mi je na koncu malo zmanjkovalo moči. A na koncu sem bil zelo vesel, ko sem odplaval državni rekord in videl, da sem na stopničkah. Moja prva kolajna, res sem zelo, zelo vesel," je po tekmi dejal Damir Dugonjič, deseti slovenski reprezentant, ki je na evropskem prvenstvu v 25-metrskih bazenih osvojil kolajno, skupno že 49., in v slovenskem taboru potihem v Szczecinu računajo tudi na jubilejno 50.

Peter Mankoč je na evropskem prvenstvu v 25-metrskih bazenih v Szczecinu na 100 metrov delfin ostal brez kolajne in zasedel šesto mesto (50,72), Robert Žbogar pa je bil deseti (52,34). Zmagal je Poljak Konrad Czerniak (49,62), ki je osvojil že drugo zlato na letošnjem EP, pred Rusom Jevgenijem Korotiškinom (49,88).

V prvi finalni preizkušnji drugega dne EP je na 800 metrov prosto nastopila tudi Tjaša Oder in s časom 8:27,97 zasedla osmo mesto. Zmagala je Danka Lotte Fris (8:07,53), druga je bila Španka Erika Villaecija Garcia (8:12,23), tretja pa njena rojakinja Melanie Costa Schmid (8:16,28). Uspeh Odrove je s 16. mestom dopolnila njena klubska kolegica z Raven Tamara Miler.

V polfinalu na 100 metrov mešano je nastopila tudi Nina Sovinek iz ljubljanske Olimpije, ki je ob slovesu od reprezentance z dosežkom 1:02,98 osvojila 19. mesto. Tjaša Vozel je bila v kvalifikacijah na 200 metrov prsno 18. V soboto bo v predtekmovanju nastopilo 12 slovenskih plavalcev.