11 ogledov

Dunajčani za uvod razbili Rdeče bike

telemach olimpija vienna dunaj Saša Despot
Odigrani sta bili prvi tekmi polfinalne serije lige EBEL, na katerih so slavili hokejisti iz Dunaja in Linza.

Ekipa Black Wings Linz je gostila vedno neugodni celovški KAC in pred svojimi navijači prišla do prve zmage v seriji. V prvi tretjini so edini gol dosegli domači, v drugi pa gostje in pred zadnjimi minutami je bil rezultat izenačen. V 59. minuti pa so domači povedli, v zadnjih trenutkih pa z golom v prazno mrežo potrdili uvodno zmago. Pri vseh treh golih domačih je podal Brian Lebler.

Na Dunaju je moštvo Vienna Capitals večino dela proti ekipi Red Bull Salzburg opravilo v prvi tretjini, ki so jo domačini dobili s 3:0. V 30. minuti je bilo že kar 5:0, nato pa so do konca druge tretjine Salzburžani vendarle dosegli dva gola. Ob koncu tekme so domači dosegli še svoj šesti gol in tako suvereno krenili v polfinalno serijo. Pri moštvu iz prestolnice je tri asistence vpisal Adrian Veideman.