41 ogledov

Mojster Dončić zlomil odpor Žalgirisa

Luka Dončić Profimedias
V najmočnejšem evropskem košarkarskem tekmovanju so bile odigrane tekme 11. kroga.

Obračun med madridskim Realom in Žalgirisom je bil zelo tesen, v končnici pa je domače, pri katerih je manjkal Sergio Llull, do zmage (96:91) popeljal izjemni Luka Dončić. Madrid je z osmimi zmagami in tremi porazi na drugem mestu lestvice.

Po izenačenem prvem polčasu je Real v tretji četrtini prišel do otipljive prednosti, toda Žalgiris se je vrnil, nekaj minut pred koncem povedel in izsilil vročo končnico.

Pri izidu 86:86 je stvari v svoje roke vzel Luka Dončić, zadel dve zaporedni trojki in si prislužil ovacije madridskega občinstva. Real je tako prišel do tesne zmage.

Dončić je bil igralec tekme z indeksom 24 (17 točk, 4 skoki, 4 asistence, 2 ukradeni žogi v 25 minutah ob metu iz igre 5/8), odličen pri Realu je bil še Gustavo Ayón s 14 točkami in sedmimi skoki. Pri Žalgirisu je bil najbolj učinkovit Kevin Pangos z 19 točkami, dve manj je zbral Brock Motum.

Fener opravil z Zvezdo

V Carigradu sta se pomerila Fenerbahçe in Crvena zvezda. Turki so pričakovano slavili (87:72) in ostajajo pod vrhom, Beograjčani pa so vpisali tretji zaporedni poraz.

Zvezda je sicer po prvi četrtini še držala priključek, nato pa je Fener stopil na plin in si zmago zagotovil praktično že pred zadnjimi desetimi minutami.

Pri domačih je bil najboljši Ekpe Udoh s 15 točkami, devetimi skoki in petimi asistencami, pri Zvezdi pa je Marko Simonović dosegel 14 točk in šest skokov.

Nov poraz Milana

EA7 Milano je doma izgubil proti vodilnemu moskovskemu CSKA (64:79), čeprav za Ruse, ki imajo v statistiki le en poraz, ni zaigral Miloš Teodosić. Italijani so klonili že četrtič zapored.

Po prvem polčasu sicer ni kazalo na gladko zmago gostov, saj so domači po 20 minutah vodili za dve točki. Odločilna je bila tretja četrtina, ki jo je CSKA dobil za 14 točk in srečanje mirno pripeljal h koncu.

Prvi strelec Milana je bil Miroslav Raduljica z 11 točkami, Zoran Dragić je v 26 minutah dosegel sedem točk in šest skokov (met iz igre 1/4). Za CSKA sta Dimitrij Kulagin in Aaron Jackson vpisala po 14 točk in pet skokov, slednji je dodal še pet asistenc.

Evroliga, 11. kolo:

Fenerbahçe - Crvena zvezda 87:72 (20:18, 21:13, 27:19, 19:22)
Udoh 15 (9 sk, 5 as), Vesely 14; Simonović 14 (6 sk).

EA7 Milano - CSKA Moskva 64:79 (23:21, 15:15, 16:30, 10:13)
Raduljica 11 ... Dragić 7 (6 sk) 26 min; Jackson (5 sk, 5 as), D. Kulagin (5 sk) po 14.

Real Madrid - Žalgiris 96:91 (25:22, 24:27, 25:20, 22:22)
Dončić 17 (4 sk, 4 as, 2 ukr), Ayón 14 (7 sk); Pangos 19, Motum 17.

Maccabi Tel-Aviv - Brose Bamberg 70:85 (16:20, 14:26, 22:16, 18:23)
Goudelock 20, Weems 16; Melli 27 (14 sk) ... Nikolić 0 (1 as).

Anadolu Efes : Barcelona 72:68 (54:45, 36:28, 21:15)
Granger 16 (5 as.), Heurtel 14, Omić 6, 1 skok v 13:54; Rice 22 (as.), Tomic, Renfroe in Doellman 8.

Panathinaikos : Galatasaray 85:58 (64:45, 39:31, 20:13)
Rivers, Gabriel in Catalthe 14; Schilb 15, Thompson 6 (8 sk.)

Olympiakos : Kazan 88:59 (68:42, 43:28, 24:16)
Lojeski in Green po 15, Papanikolaou 12 (5 sk.); Langford 25, Williams 9

Baskonia : Darussafaka 73:52 (55:33, 37:19, 18:9)
Larkin 14 (5 as.), Beaubois 12, Jaka Blažič 5 in 1 skok v 17:35; Anderson 11, Wilbekin 8