16 ogledov

Potolčeni Dončić do nove zmage

Real Madrid Unics Kazan EPA
V elitnem evropskem košarkarskem klubskem tekmovanju so v četrtek zvečer odigrali pet tekem 9. kola.

Madridski Real je na domačem igrišču pričakovano ugnal Unics Kazan (89:75) in vpisal svojo sedmo zmago. Španci so odpor Rusov dokončno strli v zadnji četrtini. Za domače sta se najbolj izkazala Felipe Reyes s 16 točkami in Sergio Llull s 14 točkami ter 7 asistencami. Za Ruse je Artsiom Parahouski dosegel 19 točk in sedem skokov.

Luka Dončić je na začetku tekme dobil močan udarec v obraz in zakrvavel, do konca tekme pa ni igral veliko. V devetih minutah je ostal brez točke, vpisal je dva skoka in tri asistence.

Poraz Zorana Dragića

EA7 Milano je na domačem parketu moral priznati premoč Fenerbahçeju (70:79). Turki so po prvem polčasu vodili, a so Italijani v tretji četrtini spreobrnili izid, toda ob koncu so bili spet boljši gostje.

Za Milano je Rakim Sanders dosegel 17 točk, Jamel McClean pa 15 ob osmih skokih. Zoran Dragić je v 20 minutah vpisal tri točke ter po en skok in asistenco. Za Fener je Kostas Sloukas vpisal 18, Bobby Dixon pa 14 točk.

Slavje Omića

Anadolu Efes je doma premagal Crveno zvezdo (100:79). Turki so na koncu prepričljivo slavili, čeprav je le nekaj minut pred koncem razlika znašala le pet točk.

Za Efes je Derrick Brown 20 točkam dodal devet skokov, Alen Omić pa je v desetih minutah za domače zabeležil dve točki, en skok in eno asistenco. Za Zvezdo je 20 točk dosegel Charles Jenkins.

Maccabi slavil v Pireju

Žalgiris je doma zanesljivo premagal Brose Bamberg (86:72), pri katerem Aleksej Nikolić ni dobil priložnosti za igro. Nemci so priključek držali le v prvi četrtini, nato so Litovci prevzeli pobudo. Za domače je Paulius Jankunas dosegel 23 točk in devet skokov, za Brose je bil najbolj učinkovit Daniel Thies s 15 doseženimi točkami.

Maccabi Tel-Aviv je v gosteh premagal Olympiacos (73:80), potem ko je vodil praktično vso tekmo. Za Grke je Matt Lojeski dosegel 15 točk, za goste pa 19 D.J. Seeley.