53 ogledov

Preobrat Baskonie, Zvezda ugnala Milano

Milko Bjelica Miroslav Raduljica Crvena zvezda EA7 Milano EPA
V četrtek zvečer so v najmočnejšem evropskem košarkarskem klubskem tekmovanju na parket stopili trije Slovenci.

V Beogradu je Crvena zvezda gostila Emporio Armani Milano z Zoranom Dragićem in prišla do zanesljive zmage (83:70). Obe ekipi ima sedaj na računu po štiri zmage in poraze.

Prvo četrtino so sicer dobili Italijani, toda že do polčasa je Srbom uspel preobrat. V tretjem delu igre so domačini utrdili prednost, v zadnjem pa nadzirali rezultat za rutinirano zmago.

Za Beograjčane je blestel Marko Simonović s 23 točkami, odličen je bil tudi organizator igre Nate Wolters, ki je vseh svojih 14 točk dosegel v zadnjih minutah, dodal je šest asistenc. Za Milano je Alessandro Gentile vpisal 14 točk, Zoran Dragić pa je v 23 minutah dosegel devet točk, tri skoke in eno ukradeno žogo.

Blažič brez točke

V Vitorii je Baskonia premagala Brose Bamberg (81:74), pri katerem Aleksej Nikolić spet ni stopil na parket, medtem ko Jaka Blažič za domače ni bil strelsko razpoložen.

Po prvem polčasu je kazalo na prepričljivo zmago Nemcev, ki so vodili za 15 točk. Toda v nadaljevanju so Baski zaigrali bolje, v končnici prešli v vodstvo, v zadnjih trenutkih pa še nadgradili prednost.

Za Baskonio sta Rodrigue Beaubois in Johannes Voigtmann dosegla po 20 točk, slednji je dodal še devet skokov. Jaka Blažič je v 14 minutah ostal brez točke, vpisal pa je tri skoke in eno asistenco. Za Brose je Darius Miller dosegel 16, Maodo Lo pa 15 točk ob štirih asistencah.

Mestni derbi Fenerju

V carigrajskem derbiju je Fenerbahçe proti Anadolu Efesu slovenskega reprezentanta Alena Omića prišel do pričakovane zmage (88:80) in ohranil stik z vrhom lestvice.

Bolje je začel Efes, na glavni odmor pa sta moštvi odšli praktično poravnani. Tekma se je zlomila šele v zadnji četrtini, ko je Fener prišel do otipljive prednosti in zdržal za prestižno slavje.

Za Fenerbahçe je 21 točk dosegel Kostas Sloukas, eno manj Jan Vesely. Za Anadolu Efes je Jayson Granger vpisal 19 točk, Alen Omić pa je v malo manj kot petih minutah prišel do štirih točk ter po enega skoka in ukradene žoge, zgrešil pa je tri proste mete.

Napeta končnica Maccabiju

Ruski Unics je gostil telavski Maccabi in Izraelcem po tesni končnici prepustil zmago (73:74), četrto v letošnji sezoni, medtem ko je Unics ostal pri dveh.

Za domače je bil najbolj učinkovit Keith Langford z 22 točkami, za goste pa je Devin Smith vpisal 16 točk in dodal še šest skokov.