5 ogledov

Dončić del zgodovinskega El Clásica

Pablo Lasso Barcelona Real Madrid Evroliga EPA
V elitnem evropskem košarkarskem klubskem tekmovanju je v petek nastopil le en Slovenec in se veselil sladke zmage.

V Barceloni je Real Madrid slavil svojo najvišjo zmago nad večnimi tekmeci na gostujočem parketu, saj je bil od Kataloncev boljši za kar 39 točk (63:102).

Madridčani so ves čas kontrolirali tekmo in vodili tudi že za 45 točk, domačini pa so v zadnjih minutah malce ublažili poraz. Luka Dončić je za Real v 15 minutah vpisal osem točk, tri skoke, štiri asistence in eno ukradeno žogo. Imel je nekaj težav z okrvavljenim nosom, a večji prispevek ob razglašeni Barceloni niti ni bil potreben.

Za domače sta bila edina dvomestna strelca Tyrese Rice s 23 točkami in petimi asistencami ter Joey Dorsey z 10 točkami in sedmimi skoki. Za Real je Sergio Llull dosegel 20 točk (7 asistenc), Jaycee Carroll 19, Anthony Randolph pa 18 (11 skokov).

Printezis odločil v Atenah

V vročem derbiju v dvorani OAKA je Panathinaikos izgubil proti večnemu tekmecu Olympiacosu (77:79). Rdeče-beli so še četrtič zapored slavili na parketu največjih rivalov.

Po prvem polčasu je bolje kazalo gostom, toda v tretji četrtini je sledil preobrat in v zadnji minuti je Panathinaikos vodil in imel žogo. Toda prednost je zapravil, tri sekunde pred koncem pa je odločilni koš prispeval Georgios Printezis in svojo ekipo popeljal do slavja.

Za Pao je Nick Kalathes zbral 16 točk in devet asistenc, Chris Singleton (9 skokov) in K.C. Rivers sta dodala po 14 točk. Za Oly je Vassilis Spanoulis dosegel 22 točk in osem asistenc, Printezis pa 16 točk.

CSKA ostal na vrhu

Prvo mesto na lestvici je z domačo zmago nad Žalgirisom zadržal moskovski CSKA (95:86). Tekma je bila izenačena vse do zadnje četrtine, ko so Rusi prišli do otipljive prednosti.

Miloš Teodosić je za CSKA dosegel 25 točk in pet asistenc, Aaron Jackson je dodal 19 točk. Pri gostih je Paulius Jankunas v statistiko zabeležil kar 30 točk in osem skokov.

Galatasaray do druge zmage

Enega od številnih carigrajskih derbijev v letošnji sezoni je na domačem parketu dobil Galatasaray, ugnal je Darüşşafako (85:81). Do odločilne prednosti so domači prišli v tretji četrtini.

Tibor Pleiss je za Galatasaray dosegel 22 točk in osem skokov, Emir Preldžić je dodal 17 točk in šest asistenc, Vladimir Micov pa 16 točk ter po šest skokov in asistenc. Za goste je Will Clyburn vpisal 20, James Anderson pa 17 točk ob sedmih skokih.