19 ogledov

Gasol s 46 točkami pokopal Buckse

Kirilenko Carmelo Anthony New York Knicks Brooklyn Nets Reuters
Ekipa Chicago Bulls je premagala Milwaukee Bucks s 95:87, Španec Pau Gasol pa je nadomestil poškodovanega zvezdnika Derricka Rosa in za zmagovalce dosegel zanj rekordnih 46 točk in ob tem ujel še 18 žog.

"To je bil res lep in uspešen večer. Zadel sem nekaj uvodnih metov, soigralci so mi začeli podajati, prišel sem v ritem in našel tudi prava mesta za zaključke akcij. Toliko točk pa vseeno ne bi mogel doseči brez nesebičnih podaj soigralcev. To je pomembna zmaga tudi za moštvo, saj smo pred tem dvakrat izgubili," je dejal Pau Gasol. Prejšnji osebni strelski rekord, 44 točk, je zabeležil leta 2006, ko je še igral za Memphis. V Chicagu je dosegel prvih sedem točk na tekmi, 20 v prvi četrtini in 40 v prvih treh delih igre. Zadel je 17 od 30 poskusov iz igre in 12 od 13 prostih metov.

Nov poraz Knicksov

Minnesota Timberwolves je doma klonila v dvoboju s prvaki lige, San Antonio Spurs, s 93:108. Austin Daye, presenetljivo je nastopil v prvi peterki gostov, je bil najboljši na igrišču z 22 točkami in 10 skoki. Timberwolves so izgubili petnajstič v nizu. Doma je izgubila tudi ekipa New York Knicks, saj so jo igralci Charlotte Hornets nadigrali s 110:82. Pred tekmo je predsednik domačih Phil Jackson nase prevzel krivdo zaradi slabih izidov, igralci pa so njegove besede še "podkrepili" in niz porazov podaljšali na 15 v najslabši sezoni v zgodovini kluba.

Philadelphia spet zmagala

V vseh preostalih srečanjih večera so zmagali domači; Los Angeles Clippers proti Dallas Mavericks s 120:100, Detroit Pistons proti Brooklyn Nets z 98:93, Philadelphia 76ers proti Indiani Pacers s 93:92, Toronto Raptors proti Boston Celtics s 109:96, Portland Trail Blazers proti Orlandu Magic s 103:92 in Houston Rockets proti Utah Jazz s 97:82. V Houstnu je trenutno najboljši strelec lige James Harden za zmagovalce dosegel 30 točk.