12 ogledov

Genoa pokvarila 500. nastop Buffona

Luca Antonini, Genoa EPA
V 9. kolu je Roma doma premagala Cesena, ob spodrsljaju Juventusa na gostovanju pri Genoi pa se je s staro damo izenačila na vrhu lestvice. Pri Fiorentini sta prvič v prvi postavi zaigrala oba Slovenca.

Genoa je v sodniškem dodatku drugega polčasa šokirala Juventus in poskrbela za prvi poraz stare dame v italijanskem prvenstvu po mesecu marcu. Nič kaj lepo darilo za 500. nastop vratarja Gianluigija Buffona v Serie A.

Luca Antonini je žogo iz bližine potisnil v mrežo v 94. minuti, dvajset sekund pred iztekom sodnikovega dodatka. Za zadetek mu je podal Alessandro Matri, nekdanji član Juventusa je nase navlekel dva gostujoča branilca, nato pa našel samega soigralca pred golom Torinčanov. Antonini je slabo zadel žogo, a je ta vseeno prečkala golovo črto. Juventus je na tekmi dvakrat zatresel okvir vrat, v prvem polčasu Fernando Llorente, v drugem pa z bližine branilec Angelo Ogbonna

Spodrsljaj Juventusa je z zanesljivo zmago proti novincu Ceseni izkoristila Roma, ki se je na vrhu pridružila bečo-črnim. Obe ekipi imata enako število točk in enako razliko v prejetih in danih golih. Mattia Destro je proti Ceseni, mladi slovenski branilec Luka Krajnc je tudi tokrat pri slednji obsedel na klopi, zadel že v uvodnih minutah tekme, zasluženo zmago domačih pa je kasneje potrdil še Daniele De Rossi.

V boju za vrh je popustila tudi Sampdoria. Ta je bila blizu točke na gostovanju v Milanu, a je v zadnjem času neprepričljivi Inter v izdihljajih tekme izkoristil enajstmetrovko. To pa v sodniškem podaljšku dvoboja med Atalanto in Napolijem ni uspelo Gonzalu Higuaínu. ta je v 88. minuti še izenačil na 1:1, kasneje pa je zapravil strel z bele točke, ki bi Neapeljčanom prinesel tri točke.

V slovenskem dvoboju na Siciliji je Palermo premagal Chievo. Siniša Anđelković se je s soigralci veselil zmage z 1:0, Valter Birsa, Dejan Lazarević in kapetan slovenske izbrane vrste Boštjan Cesar, slednja nista dobila priložnosti za igro, pa s Chievom tako ostajajo pri dnu Serie A.

Serie A, 9. kolo:

Sassuolo : Empoli 3:1 (0:1)
Missiroli 56., Floccari 61., Berardi 73.; Croce 18.

Atalanta : Napoli 1:1 (0:0)
Denis 57.; Higuaín 88.

Cagliari : Milan 1:1 (1:1)
Ibarbo 24.; Bonaventura 34.

Fiorentina : Udinese 3:0 (1:0)
Babacar 44., 70., Borja Valero 80.
Kurtić inIličić (oba Fiorentina) sta odigrala celotno tekmo.

Genoa : Juventus 1:0 (0:0)
Antonini 94.

Inter : Sampdoria 1:0 (0:0)
Icardi 90./11-m
Handanović je branil celo tekmo, Krhin (oba Inter) je v igro vstopil v 92. minuti.

Palermo : Chievo 1:0 (0:0)
Rigoni 81.
Anđelković (Palermo) je igral vso tekmo, Birsa je igral do 84. minute, Lazarević in Cesar (vsi Chievo) sta obsedela na klopi.

Roma : Cesena 2:0 (1:0)