49 ogledov

Hirscher z zmago na vrh skupnega seštevka

Marcel Hirscher slalom Aare EPA
Avstrijec Marcel Hirscher je zmagal na slalomu v Aareju (1:40,37) in prevzel tudi skupno vodstvo v točkovanju. Drugi je bil Nemec Felix Neureuther, vodilni po prvi vožnji (+0,10), tretji pa presenetljivo Rus Aleksander Horošilov (+0,15). Slovenca sta ostala brez točk. Matic Skube je odstopil na prvi progi, v finale pa se ni uvrstil Miha Kürner, ki je končal na 51. mestu.

Felix Neureuther je vodil po prvi vožnji, drugi je bil Marcel Hirscher (+0,25), tretji Američan Ted Ligety (+0,44), četrti Mario Matt, avstrijski slalomski olimpijski zmagovalec, ki pa je imel že več kot pol sekunde zaostanka (0,52). Prvega nastopa med drugimi nista končala Norvežan Henrik Kristoffersen in Hrvat Ivica Kostelić.

Prve ruske stopničke po 33 letih

Šved Calle Lindh, ki se je z 29. mestom komajda zagotovil drugi nastop, je z najboljšim časom finala vodil vse do nastopa rojaka Mattiasa Hargina in bil na koncu šesti. Oba je prehitel še tretji Šved Axel Bäck, šesti po prvi vožnji. Pred nastopom najboljše peterice s prve proge so bili na čelu tako trije domačini.

Najprej je ponovno presenetil Aleksander Horošilov, ki je po odstopih Matta in Ligetyja dokončno osvojil prve stopničke ruskih alpskih smučarjev po 28. marcu leta 1981, ko je v švicarskem Laaxu zmagal Aleksander Žirov, tedaj še v dresu nekdanje Sovjetske zveze.

Neureuther je bil neuspešen v lovu na svojo deseto zmago v pokalu, zato pa je šestindvajseto osvojil 25-letni Hirscher in v skupnem seštevku prehitel Norvežana Kjetila Jansruda. Švedski uspeh s štirimi uvrstitvami med deseterico je dopolnil Jens Byggmark (8.).

Val Gardena potrjena

Mednarodna smučarska zveza (Fis) je že pred finalom potrdila tekmi za svetovni pokal v Val Gardeni na Južnem Tirolskem, ki bosta v petek (superveleslalom) in soboto (smuk). V nedeljo bo v Alta Badii veleslalom, v ponedeljek, 22. decembra, pa v Madonni di Campiglio še slalom.