13 ogledov

Izjemni Armstead za zmago nad Cedevito

Armstead Krka Cedevita ABA Drago Perko/kosarka.si
Po košarkarjih Olimpije so tudi njihovi kolegi iz Krke uspešno začeli regionalno tekmovanje. V Štuklju je padla zagrebška Cedevita (80:72).

Podobno kot Union Olimpija, ki je v petek premagala Cibono sredi Zagreba, so tudi državni in pokalni prvaki Slovenije odlično začeli novo sezono regionalnega tekmovanja. Ljubljančani so ugnali prvaka lige Aba, Krka pa finalista - Cedevito.

Zmaga Krke je povsem zaslužena, saj so varovanci trenerja Aleksandra Džikića v drugem polčasu prikazali odlično igro, veliko borbenosti in želje, hkrati pa so imeli v svojih vrstah izjemno razpoloženega Malcolma Armsteada, ki je dosegel 31 točk, od tega 19 v drugem polčasu. 188 centimetrov visoki ameriški organizator igre, ki je lani zaradi poškodbe izpustil večji del sezone, je v novo tekmovalno obdobje vstopil izjemno motiviran. V torek je bil s 23 točkami MVP slovenskega superpokala, tokrat pa je s statističnim indeksom 34 prav tako glavni kandidat za naziv MVP 1. kroga.

Armstead je za dve točki metal 10:13, za tri 3:7, ob tem pa je zbral še šest skokov in štiri podaje. Nezaustavljiv je bil zlasti v zadnji četrtini, ko je Cedevita skušala na vsak način narediti preobrat. Toda Američan je stvari vzel v svoje roke in z devetimi točkami v tem delu igre zadržal Krko na varni razdalji do tekmeca.