35 ogledov

Jaka Hvala napravil rezultat kariere

robert kranjec vikersund svetovni prvak Reuters
Mladinskemu svetovnemu prvaku Jaki Hvali je uspel dosežek kariere na tekmah svetovnega pokala v smučarskih skokih v Lahtiju. Nejc Dežman je bil deveti, ostali štirje Slovenci pa so ostali brez finala.

Japonec Daiki Ito (245,5 točke) je zmagovalec tekme svetovnega pokala v smučarskih skokih v Lahtiju. V finalu sta od šesterice Slovencev nastopila zgolj dva, mladinska reprezentanta. Mladinski svetovni podprvak Jaka Hvala (227,9) je končal v "top 10" na visokem devetem mestu, mladinski svetovni prvak Nejc Dežman (197,6) pa je bil 29.

Brez finala so v slovenskem taboru ostali Jernej Damjan (97,6 točke) na 32., novi rekorder manjše naprave v Lahtiju - na sobotni ekipni tekmi je skočil 101 meter - Jurij Tepeš (96,8) na 33., Jure Šinkovec (90,7) na 42. in Robert Kranjec (89,7) na 43. mestu. V jutranjih kvalifikacijah pa je brez nastopa na današnji tekmi zgolj za mesto ostal Dejan Judež.