5593 ogledov

Kakšna drama: Rogliču se je tik pred ciljem zgodilo tole

alaphilippe Epa
Francoz Julian Alaphilippe je v izdihljajih prestižne valonske puščice ugnal Primoža Rogliča.

Francoski kolesar Julian Alaphilippe (Deceuninck-Quick-Step) je zmagovalec valonske puščice. Slovenski zvezdnik Primož Roglič (Jumbo-Visma) je bil blizu novega velikega uspeha v karieri, a ga je na drugo mesto v zadnjih metrih preizkušnje od Charleroija na vrh slovitega Mur de Huya (193,6 km) potisnil svetovni prvak Alaphilippe.

janez brajkovič Žalostno Šport Brajkovič znorel: "Zato pa je kolesarstvo tam, kjer je"

Osemindvajsetletni Francoz se je tako delno oddolžil Rogliču za zmago na lanski dirki Liege - Bastogne - Liege, ko je svetovni prvak prehitro proslavljal (kasneje je bil zaradi oviranja v sprintu diskvalificiran), po desni strani pa ga je takrat za največjo enodnevno zmago prehitel Roglič.

alaphilippe | Avtor: Epa Epa

Tokrat je 31-letni Kisovčan v ospredju čakal na pravi trenutek za napad, to pa se je zgodilo 400 metrov pred ciljem na najbolj strmem delu vzpona Mur de Huy (1,2 km/10,4 %). Slovenski as si je nabral že lepo prednost, Alaphilippe pa ga je počasi a zanesljivo lovil, v zadnjih 75 metrih pa ga po levi strani tudi prehitel in slavil še tretjič na valonski puščici.

roglič alaphilippe | Avtor: Epa Epa

Rogliču v uteho ostaja drugo mesto, tako francoski kot slovenski zvezdnik pa sta bila v cilju precej hitrejša od drugih. Tretje mesto je osvojil Španec Alejandro Valverde (Movistar) z zaostankom šestih sekund.

Na dirki sta nastopila še Matej Mohorič in Jan Tratnik (Bahrain Victorious), ki pa sta bila v Belgiji v vlogi pomočnikov domačinu Dylanu Teunsu. Valonsko puščico pa sta morala zaradi dveh pozitivnih testov v ekipi UAE Team Emirates izpustiti dva Slovenca, Tadej Pogačar, eden izmed favoritov pred začetkom dirke, ter Jan Polanc.

pogačar Izključitev Šport Pogačar žrtev bizarne odločitve: "Saj se šališ, kajne?"