209 ogledov

Katastrofa Kopitarjevih kraljev, izjemni Rus do neverjetnega mejnika

Anže Kopitar Profimedia
Katastrofa kraljev v Buffalu, ruski zvezdnik Aleksander Ovečkin do novega mejnika, 800. zadetka v ligi.

Hokejisti Los Angelesa z Anžetom Kopitarjem so ponoči v severnoameriški hokejski ligi NHL gostovali v Buffalu in izgubili s 6:0. Kljub porazu ekipa iz Kalifornije ostaja na petem mestu na zahodu. V KeyBank Centru v Buffalu se je vse zgodilo v dobrih 17 minutah prve tretjine, ko so gledalci videli vseh šest golov.

Tage Thompson je dosegel dva gola in podajo, Alex Tuch in Victor Olofsson po gol in podajo, po enkrat pa sta zadela še J.J. Peterka in Peyton Krebs. Med junake domače zmage nedvomno sodita še Dylan Cozens s tremi podajami in Craig Anderson s 40 obrambami.

Ovečkin do 800. gola

Los Angeles bo po prostem večeru nadaljeval serijo gostovanj in naslednjo tekmo igral v Bostonu, ki je s 4:3 po izvajanju kazenskih strelov premagal New York Islanders. Posebej nevaren je bil pri domačih Jake DeBrusk, ki je v rednem delu dosegel gol in dve podaji, zadel pa tudi svoj kazenski strel.

Ne gre pa danes spregledati ruskega zvezdnika Aleksandra Ovečkina. Ta je ob zmagi Washingtona v Chicagu zadel kar trikrat dosegel podajo. Skupaj je 37-letni Rus zdaj dosegel že 800. gol v ligi NHL in na večni lestvici sta pred njim le še legendi Gordie Howe (801) in Wayne Gretzky (894). Samo letos je dosegel že 20 golov.

Na zahodu še naprej vodi ekipa iz Las Vegasa, ki je danes s 6:5 zmagala v Winnipegu. Za zmagovalce je dvakrat zadel Jonathan Marchessault. Še bolj učinkovit je bil na nasprotni strani s tremi goli Mark Scheifele.

* Izidi:
Toronto Maple Leafs - Anaheim Ducks       7:0
Florida Panthers - Columbus Blue Jackets  4:0
New Jersey Devils - Dallas Stars          1:4
Buffalo Sabres - Los Angeles Kings        6:0
Boston Bruins - New York Islanders        4:3 (kazenski streli)

3. Colorado      15  10    2   85:76    32
4. Minnesota     15  11    2   88:85    32
5. Nashville     12  12    3   70:85    27
6. St Louis      13  15    1   85:108   27
7. Arizona        9  14    4   74:99    22
8. Chicago        7  16    4   65:101   18