28 ogledov

Kavčič klonil po treh nizih

blaž kavčič op avstralije drugi krog federer Reuters
Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič je izgubil v prvem kolu turnirja ATP v Zagrebu.

Blaž Kavčič je moral uvodoma priznati premoč šestemu nosilcu tekmovanja in nekdanji številki osem moškega tenisa Rusu Mihajilu Južniju. Klonil je s 3:6, 6:1 in 4:6.

Kavčič je v dvoboju po izgubljenem prvem nizu v drugem zaigral kot prerojen, Južnemu dovolil le eno igro, nato pa odločno zaigral tudi v odločilnem tretjem nizu. Tam je že vodil s 4:3, nato pa Rusu oddal servis, mu prepustil pobudo in zaostajal s 4:5.

Južni, v karieri je osvojil že deset posamičnih naslovov, je ponujeno priložnost izkoristil, uporabil že prvo zaključno žogo ter se po uri in 40 minutah veselil zmage in napredovanja. Južnija v drugem krogu čaka Ukrajinec Sergej Stahovski.