7 ogledov

Kopitar in Kralji le zmagali

Anže Kopitar je vsaj točko dosegel na zadnjih petih zaporednih tekmah, naj kater EPA
Hokejisti ekipe Los Angeles Kings so prišli do prve zmage na zadnjih šestih tekmah. Kralji so tokrat v gosteh z 2:1 premagali Columbus.

Kralji so na prvi zadetek pod vodstvom novega trenerja Johna Stevensa čakali 104 minute in 33 sekund. Na 1:1 je v zadnji tretjini dvoboja s Columbusom zadel branilec Davis Drewiske, pri golu pa je podajo vpisal tudi Anže Kopitar. Slovenski hokejist je bil na ledu tudi ob drugem zadetku Kraljev, a sta podaji za odločilni zadetek kapetana Dustina Browna prispevala Drew Doughty in Simon Gagne. "To je zelo pomembna zmaga glede na to, v kakšnem nizu smo bili. Fantje so se tokrat trudili na vso moč," je po dvoboju dejal Stevens.

Kopitar je sicer na 31. tekmi v sezoni prišel do 29. točke. Trenutno je z desetimi zadetki in 19 podajami 21. strelec lige.