2757 ogledov

Kopitar jih resnično "ne mara!" Ponoči dosegel neverjeten rekord lige!

Anže Kopitar Profimedia
Kopitar pri tretji zmagi v nizu za LA dosegel gol in podajo.

Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih kot kapetan vodi slovenski zvezdnik Anže Kopitar, so v pretekli noči zabeležili novo visoko zmago. Tokrat so v gosteh s 6:3 premagali Anaheim Ducks. Kopitar je pri tem dosegel gol in podajo.

Kopitar je z dvema novima točkama tako v svoji karieri proti Anaheim Ducks zbral že 83 točk (29 zadetkov, 54 asistenc), s čimer se je izenačil na prvem mestu v zgodovini lige NHL z legendarnim Mikom Modanom kot najučinkovitejši igralec na tekmah z Anaheim Ducks.

Adrian Kempe je za kralje dosegel gol na četrti tekmi zapored in je zdaj pri 28 zadetkih v tej sezoni. Kevin Fiala je dosegel gol in dve podaji, Viktor Arvidsson je dosegel dva gola, Blake Lizotte pa je za kralje dosegel gol in podajo.

Lizotte je gostujoče moštvo popeljal v vodstvo v 15. minuti. Izid je nato v 6. minuti drugega dela izenačil Kevin Shattenkirk. Sledila sta dva zadetka Los Angelesa, ki je sprva povedel z golom Arvidssona, preden je Kempe po podaji Kopitarja dosegel osmi gol na zadnjih štirih tekmah in pri 3:1 postavil tudi rezultat druge tretjine.

Kralji so se kljub vodstvu z dvema zadetkoma ob koncu drugega dela znašli v godlji, saj je bil po prerivanju in pretepu med ekipama pred golom Los Angelesa s tekme izključen vratar moštva Pheonix Copley. Ta v pretepu z napadalcem Anaheima Frankom Vatranom ni snel vratarske rokavice, zaradi česar so ga sodniki poslali pod prho. Anaheim je ob tem prejel pet minut igre z igralcem več.

Pred izključitvijo je Copley ubranil 16 od 17 poskusov Anaheima in znova potrdil dobro formo. "Kazni in izguba prvega vratarja so bile med nepredvidljivimi okoliščinami nocoj. Glede na vse je bilo pomembno, da smo tekmo pripeljali do uspešnega konca," je po tekmi dejal trener Todd McLellan.

Anaheim je s pomočjo igralca več v tretji minuti zadnje tretjine zmanjšal zaostanek z golom Masona McTavisha, kar pa na koncu ni bilo dovolj. Sedem minut kasneje je ob igri z igralcem več izredno pomemben zadetek dosegel Kopitar, ki je po dobljenem buliju hitro prišel do strela.

Zadnji gol za domače moštvo je dosegel Vatrano v 54. minuti. Do konca sta nato za Los Angeles zadela še Arvidsson v 56. minuti in Fiala v predzadnji minuti tekme, ko je Anaheim igral brez vratarja.

"Ko moraš začeti zadnjo tretjino s petminutnim ustavljanjem igre nasprotnika z igralcem več, te to lahko iztiri, a smo na koncu vendarle uspeli zmagati," je o dogajanju ob začetku zadnjega dela dejal Arvidsson.

Los Angeles je z 31. zmago v sezoni na četrtem mestu zahodne konference. Naslednjo tekmo bo igral že v prihodnji noči, ko se bo v domači dvorani pomeril z Arizono Coyotes.

Za vodstvom na zahodu moštvo zaostaja le tri točke, potem ko so vodilni v konferenci Dallas Stars v pretekli noči po kazenskih strelih izgubili proti Minnesoti Wild z 1:2. Dallas ima sicer le 30 zmag, a je kar 12-krat letos igral podaljšek in je pri 72 točkah.

Med odmevnejšimi izidi pretekle noči je bila zmaga New York Islanders s 5:4 nad Pittsburgh Penguins. Moštvo iz New Yorka je po zaostanku z 2:4 dobro minuto pred koncem druge tretjine preobrnilo potek srečanja. Zmagoviti zadetek je 2:43 minute pred koncem dosegel Zach Parise.

* Izidi:
Anaheim Ducks - Los Angeles Kings         3:6
(Anže Kopitar z golom in podajo v 18:17 minute za Los Angeles)
Ottawa Senators - Chicago Blackhawks      3:4 (podaljšek)
New York Islanders - Pittsburgh Penguins  5:4
Minnesota Wild - Dallas Stars             2:1 (kazenski streli)
Edmonton Oilers - New York Rangers        4:5 (kazenski streli)

3. Colorado      29  19    5  163:149   63
4. Minnesota     29  21    5  163:158   63
5. Nashville     25  21    6  142:156   56
6. St Louis      26  25    3  172:194   55
7. Arizona       19  28    8  147:191   46
8. Chicago       17  32    5  131:198   39