232 ogledov

Kopitar streljal kot nor, končalo se je tako ...

Anže Kopitar Profimedia
Kralji so bili nemočni proti Dallasu.

V severnoameriški profesionalni hokejski ligi NHL so hokejisti Los Angeles Kings drugič zapovrstjo izgubili doma. Po New Jerseyju jih je ugnal še Dallas, prepričljivo, s 4:0. Že po prvi tretjini so kralji Anžeta Kopitarja zaostajali z 0:3, četrti gol so dobili v drugi tretjini.

Najprej je dvakrat mrežo zatresel Tyler Seguin, med strelce sta se vpisala še Esa Lindell ter Jason Robertson, Seguin je bil pri četrtem golu podajalec.

Vratar Dallasa Scott Wedgewood, ki je šestič na tekmah NHL ostal nepremagan, je ubranil vseh 34 strelov, od tega tudi pet slovenskega asa. Na drugi strani je Dallas sprožil le 20 strelov, Pheonix Copley jih je ubranil 13, Jonathan Quick, ki ga je v drugi tretjini zamenjal, pa sedem.

Kings bodo naslednjo tekmo igrali v soboto, ko bo bodo gostovali pri Nashvillu.

Novo zmago je zabeležil Boston, svojo četrto zaporedno in tretjo v štirih dneh. Potem ko je bil v sredo boljši od otočanov, je tokrat ugnal še drugo ekipo iz New Yorka, rendžerje, izid je bil 1:3. Za Boston, ki je bil na gostovanjih uspešen šestič zapovrstjo, so gole dosegli Patrice Bergeron, Pavel Zacha in Connor Clifton, njegov vratar Jeremy Swayman je zbral 31 obramb.

V lepi zmagovalni seriji so tudi hokejisti Edmontona. Za peto zaporedno zmago so bili na domačem ledu s 5:3 boljši od Tampe, najučinkovitejša igralca lige Connor McDavid in Leon Draisaitl sta vknjižila gol in podajo, dvakrat je bil natančen Zach Hyman.

Uspešna je bila tudi drugouvrščena Carolina, s 5:2 je na domačem ledu ugnala Minnesoto, za katero je Kiril Kiprizov dosegel svoj 100. gol v ligi. Zmago gostiteljev je zasenčila nova poškodba Maxa Paciorettyja, ki je že tako ali tako zamudil večji del dosedanje sezone, zdaj pa bo bržkone moral spet počivati, saj je igrišče zapustil s pomočjo soigralcev.

Auston Matthews je bil spet najbolj zaslužen za domačo zmago Toronta, ki je bil s 4:1 boljši od Winnipega, Matthews se je podpisal pod prva gola na tekmi.

Zmage pa so na četrtkovih tekmah zabeležili še Anaheim, Chicago, Florida, Buffalo, St. Louis, Washington, Detroit in Seattle.

Toronto Maple Leafs - Winnipeg Jets       4:1
Buffalo Sabres - New York Islanders       3:2 (podaljšek)
St. Louis Blues - Nashville Predators     5:2
Edmonton Oilers - Tampa Bay Lightning     5:3
Arizona Coyotes - Washington Capitals     0:4
Vegas Golden Knights - Detroit Red Wings  2:3
Seattle Kraken - New Jersey Devils        4:3 (podaljšek)

2. Winnipeg      29  16    1  149:122   59
3. Minnesota     25  15    4  140:125   54
4. Colorado      23  17    3  135:122   49
5. St Louis      23  20    3  146:162   49
6. Nashville     21  18    6  124:133   48
7. Arizona       14  26    5  119:165   33
8. Chicago       13  26    4  102:158   30