81 ogledov

Kopitar ukrotil Morske pse, Kralji visoko na Zahodu

Anže Kopitar Kings Sharks Profimedia
V najmočnejši hokejski ligi na svetu so v noči na četrtek odigrali štiri tekme.

Hokejisti Los Angeles Kings, ki jih v severnoameriški ligi NHL kot kapetan vodi Slovenec Anže Kopitar, so v kalifornijskem derbiju v domači dvorani slavili zmago. Kralji so s 4:3 premagali San Jose Sharks, Kopitar pa je v 18:45 minute na ledu k zmagi prispeval podajo v uvodni tretjini pri zadetku Adriana Kempeja za 1:0.

Tokrat so se poleg Kempeja, ki je po podajah Kopitarja in Quintona Byfielda domačo ekipo popeljal v vodstvo, med strelce za Kralje vpisali še Byfield s svojim prvim golom v sezoni, Gabriel Vilardi in Drew Doughty.

Kralji so ta čas na tretjem mestu zahodne konference za vodilnimi Dallas Stars in Vegas Golden Knights. Vse tri ekipe imajo sicer enako število točk - 56 -, vendar so Kralji odigrali več tekem.

Naslednja tekma Kralje čaka v nedeljo, ko bodo gostili New Jersey Devils.