1913 ogledov

Kopitar ob pomembni zmagi dosegel neverjeten mejnik! Le še eden jih ima več!

Anže Kopitar Profimedia
Pomembna zmaga Kopitarjevih kraljev proti Anaheimu, Kopitar presegel mejo 700 podaj.

Hokejisti Los Angeles Kings so v severnoameriški ligi NHL davi odpravili Anaheim s 4:2 in dosegli pomembno zmago v boju za končnico. Anže Kopitar je bil tokrat podajalec pri golih za 2:2 in 4:2.

Los Angeles po četrti zaporedni zmagi ostaja na šestem mestu zahoda in lahko le še teoretično zamudi nadaljevanje prvenstva. Z zmago je povečal razliko pred Nashvillom, ta je ponoči z 2:6 izgubil na gostovanju pri Tampa Bay Lightning, na tri točke, kolikor zaostaja tudi osmi Dallas.

Anže Kopitar | Avtor: Profimedia Profimedia

Vegas Knights, ki bodo danes gostili San Jose, nato pa jih čaka obračun z že omenjenim Dallasam, na devetem mestu zaostajajo že sedem točk in kaj težko bodo prehiteli ekipo iz Kalifornije.

Sicer pa je na tekmi v Los Angelesu davi odločitev padla šele v zadnjem delu. Gostje so vodili vse do 32. minute, ko sta Uzbekistanec Artur Kalijev in Kopitar lepo zrežirala akcijo, ki jo je zaključil Matt Roy.

To je bila že 700. podaja v Kopiatrjevi NHL karieri, vse pa je dosegel v dresu Los Angeles Kings, s čimer je na drugem mestu na večni lestvici te legendarne franšize! Več jih ima le Marcel Dionne, ki jih je zbral 757

V zadnjem delu pa je najprej na 3:2 povišal Šved Alexander Edler. Končna odločitev je padla 25 sekund pred koncem, ko sta Kopitar in Šved Adrian Kempe ob igralcu več na ledu pripravila lepo akcijo, strelec pa je bil Alex Iafallo.

"Mislim, da smo tam, kamor smo želeli priti. Kot rečeno, če zmagaš, si notri. Veliko naših igralcev tega še ni doživelo, imamo pa tudi številne izkušene, ki nam bodo pokazali pot. Občutki na ledu in v slačilnici so trenutno enkratni. Pomembno je, da nismo odvisni od drugih," je po tekmi povedal napadalec Kings Quinton Byfield in s tem potrdil, da je tudi sam trdno prepričan, da je bila ta zmaga dovolj za preboj v končnico.

Do konca rednega dela Los Angeles čaka gostovanje pri zadnjeuvrščeni ekipi pacifiške divizije v Seattlu, ki je ponoči s 3:2 izgubil v Dallasu, za katere je dvakrat zadel Roope Hintz, in nato še v Vancouvru, ki je ponoči klonil v kanadskem derbiju s Calgaryjem s 6:3. Gledalci so na tej tekmi v 13 minutah zadnje tretjine videli kar šest golov.

Novo zmago je dosegla tudi vodilna ekipa lige Florida, ki je bila v derbiju večera po golu Brandona Montourja v podaljšku s 3:2 boljša od Toronta. Vodilna ekipa vzhoda ima zdaj štiri točke prednosti pred vodilno ekipo zahoda Coloradom.

Na vzhodu se je na drugo mesto prebila Carolina, ki se je s 3:2 v podaljšku veselila zmage na gostovanju v New Jerseyju in prehitela prej omenjeni Toronto. Gostitelji so na tekmi vodili že z 2:0, Brady Skjei v 56. in in Nino Niederreiter v 59. minuti pa sta gostom zagotovila podaljšek, ki ga je odločil Seth Jarvis.

* Izidi:
Buffalo Sabres - New York Islanders        5:3
Detroit Red Wings - Pittsburgh Penguins    2:7
New Jersey Devils - Carolina Hurricanes    2:3 (podaljšek)
Boston Bruins - New York Rangers           3:1
Ottawa Senators - Montreal Canadiens       6:4
Tampa Bay Lightning - Nashville Predators  6:2
Florida Panthers - Toronto Maple Leafs     3:2 (podaljšek)
San Jose Sharks - Chicago Blackhawks       4:1
Dallas Stars - Seattle Kraken              3:2
Arizona Coyotes - St. Louis Blues          4:5 (podaljšek)
Calgary Flames - Vancouver Canucks         6:3
Los Angeles Kings - Anaheim Ducks          4:2
(Anže Kopitar je dosegel dve podaji za Los Angeles)

1. Colorado      55  17    6  301:218  116
2. Minnesota     50  21    7  295:241  107
3. St Louis      48  20   11  298:227  107
4. Nashville     44  29    5  249:233   93
5. Dallas        44  30    5  228:238   93
6. Winnipeg      35  32   11  237:252   81
7. Chicago       26  42   11  210:284   63
8. Arizona       22  50    7  193:303   51