114 ogledov

Kopitarjevi točki premalo, Kralji na robu prepada

anže kopitar
Moštvo Anžeta Kopitarja je samo še en poraz oddaljeno od izpada iz končnice lige NHL.

Hokejisti Los Angeles Kings so v tretji tekmi prvega kroga končnice severnoameriške lige NHL še tretjič izgubili proti Vegas Golden Knights, tokrat s 3:2. Ekipa iz Las Vegasa si lahko napredovanje v drugi krog priigra že čez dva dni. Anže Kopitar je tokrat prispeval gol in podajo.

Kralji so prek Alexa Iaffala povedli v 14. minuti.

Zlati vitezi so v tretji tretjini med sedmo in 15. minuto zrežirali preobrat, saj so zadeli trikrat. Natančni so bili Cody Eakin, James Neal in William Karlsson. Kopitar je nato dve minuti in štiri sekunde pred koncem znižal na končnih 2:3.

Vratar Vegasa Marc-Andre Fleury je ubranil 37 strelov kraljev, Jonathan Quick je na drugi strani zbral 23 obramb.

"Mislim, da smo odigrali solidno tekmo. Napravili smo nekaj kritičnih napak ob kritičnem času, ki so nas stale tekme. To je nesreča. Menim, da smo igrali dobro, osvajali prostor, Fleury je moral garati," je ocenil trener kraljev John Stevens.

Četrta tekma, ki bo morda že odločilna, bo čez dva dni, tako kot tokrat znova v Los Angelesu.

Na preostalih tekmah so si zmage priigrali hokejisti Pittsburgha, Columbusa in Minnesote. Pittsburgh je s 5:1 premagal Philadelphio in vodi z 2:1 v zmagah. Columbus je bil po podaljšku s 5:4 boljši od Washingtona in je povedel z 2:0 v zmagah. Minnesota je s 6:2 nadigrala Winnipeg in znižala izid v zmagah na 1:2.

Liga NHL, izidi:

Vzhodna konferenca:

Philadelphia Flyers - Pittsburgh Penguins 1:5 (Pittsburgh vodi z 2:1 v zmagah)
Washington Capitals - Columbus Blue Jackets 4:5 (podaljšek) (Columbus vodi z 2:0 v zmagah)