13 ogledov

Barça v Pireju suvereno odpravila prvake

Navarro Spanoulis Olympiacos Barcelona Evroliga
1/6
V skupini E je na vrhu Barcelona, ki je vpisala še tretjo zmago. V skupini F je prvi Real Madrid, ki v letošnji sezoni še ni izgubil.

Edina četrtkova tekma s slovensko udeležbo se je igrala v Pireju, kjer je Olympiacos zabeležil še drugi poraz v drugem delu Evrolige. Barcelona je nanizala še tretjo zmago. Po izenačenem prvem polčasu so gostje v drugem polčasu stopili na plin in se izognili tudi napeti končnici v dvorani Miru in prijateljstva.

Pri Grkih je Mirza Begić zbral dve točki in dva skoka. Za Katalonce je Erazem Lorbek dosegel šest tok in tri skoke, Boštjan Nachbar pa pet točk, tri skoke in eno asistenco.

Kalnietis utišal navijače Galate

V skupini F je Real Madrid že v sredo nadigral münchenski Bayern (111:87) in tako nadaljeval svoj neporaženi niz v letošnji sezoni.

Do svoje prve zmage v Top 16 je prišla krasnodarska Lokomotiva, ki je v infarktni končnici premagala Galatasaray v Carigradu (62:63). Srečanje je bilo zelo izenačeno, z veliko menjavami v vodstvu, zmagovalca pa je odločil Mantas Kalnietis s trojko v izdihljajih obračuna.

Izraelski Maccabi je uprizoril preobrat v Kaunasu in Žalgirisu zadal še tretji poraz v drugem delu tekmovanja (78:87). Litovci so vodili skozi celoten prvi polčas, odločilno razliko pa so si gostje priigrali v zadnji četrtini.