16 ogledov

Bojevnikom uspela zgodovinska vrnitev

Goran Dragić Reuters
Phoenix Suns so gostovali pri Memphis Grizzlies in izgubili z 19 točkami razlike (110:91). Miami je doživel poraz po 10 zmagah, Golden State do zgodovinskega preobrata.

Slovenski reprezentant Goran Dragić je za sonca odigral 36 minut in bil s 16 točkami drugi strelec ekipe. Pri tem je podelil pet podaj in ujel tri odbite žoge. Z 18 točkami je bil na vrhu strelcev Marcus Morris, pri zmagovalcih jih je 23 dosegel Jon Leuer.

Prvaki poraženi po 10 tekmah

Dvakratni branilci naslova prvaka v prvenstvu NBA, košarkarji Miami Heat, so po desetih zaporednih zmagah doživeli poraz. Tega so jim na domačem parketu prizadejali to sezono sicer nič kaj uspešni Detroit Pistons, ki so bili boljši s 107:97. Miami brez poškodovanega Dwyana Wada, ki ga še mučijo bolečine v kolenu, ni mogel do nove zmage, pa četudi sta zvezdnika LeBron James in Michael Beasley vsak dosegla 23 točk. Gostitelji so iz igre metali le 44-odstotno.

Junak večera pri Detroitu je bil Kyle Singler z 18 točkami, Greg Monroe in Rodney Stuckey sta jih k zmagi dodala po 16. Razpoloženi so bili tudi drugi gostujoči košarkarji; Brandon Jennings, Josh Smith in Kentavious Caldwell-Pope so dosegli po 15 točk, Andre Drummond pa deset in 18 skokov.

Curry in Thompson razbila Raptorje

Philadelphia 76'ers so po dveh podaljških tesno s 126:125 premagali Orlando Magic, čeprav je za te Arron Afflalo dosegel kar 43 točk. Za domačo ekipo je Michael Carter-Williams s 27 točkami, 12 skoki in desetimi podajami dosegel prvi trojni dvojček v karieri. Glenn Davis je za Orlando dodal strelski rekord kariere s 33 točkami, novinec Victor Oladipo pa 26 točk, deset skokov in deset podaj.

Stephen Curry in Klay Thompson sta dosegla skupno 26 točk v odločilni četrti četrtini, vključno s šestimi trojkami, ter popeljala Golden State Warriors od zaostanka 27 točk ob polčasu do zmage nad gostujočimi Toronto Raptors s 112:103. Curry je za bojevnike, ki so uprizorili sedmo največjo vrnitev v zgodovini Lige NBA, zbral 27 točk in deset podaj, Thompson pa 22 točk. DeMar DeRozan je za Toronto, ki je zapravil največje vodstvo v zgodovini kluba, dosegel 26 točk.

Sacramento Kings so doma s 95:97 izgubili proti Oklahoma City Thunder, za katere je Kevin Durant dosegel 27 točk in 11 skokov in jim pomagal do osme zaporedne zmage. Boston Celtics so s 108:100 premagali Milwaukee Bucks, Brooklyn Nets so v domači dvorani s 87:111 izgubili proti Denver Nuggets, Dallas Mavericks pa so bili z 89:82 boljši od Charlotte Bobcats.