21 ogledov

Nenê se stara kot vino: Lakersom nasul 30 točk

washington wizards nene Reuters
Košarkarji Washingtona so v severnoameriški ligi NBA prekinili niz treh zmag kalifornijske ekipe Los Angeles Lakers, ki že nestrpno čaka na vrnitev poškodovanega prvega zvezdnika Kobeja Bryanta.

Jezerniki so v glavnem mestu ZDA izgubili s 111:116, prva moža tekme pa sta bila John Wall z 31 in Nenê s 30 točkami.

Brazilec Nenê ne velja za izrazitega strelca, doslej je bil njegov rekordni dosežek v 12 letih kariere v NBA 28 točk. "Počutim se kot vino. Starejši si, boljši si," je dejal 31-letni Nenê, ki je s svojo predstavo zadovoljil tudi trenerja Randyja Wittmana. "Nenê ni košarkar, ki bi ob vsakem dotiku žoge iskal pot do koša. V tej ligi je nekaj igralcev, ki to počnejo. Vesel pa sem, da se je danes za to kar nekajkrat odločil," je dejal Wittman.

Njegovi igralci so tekmo odločili v zadnji četrtini, ko so prišli tudi do najvišjega vodstva (96:87), Pau Gasol je 24,5 sekunde pred koncem Kalifornijce približal na 113:111, toda Wall je nato zadel zadnje tri proste mete. Pri gostih sta bila najbolj razpoložena Jordan Farmar z 22 in Gasol s 17 točkami.

Brooklyn in Orlando prekinila niz porazov

Na drugih tekmah je Brooklyn v gosteh ugnal Toronto s 102:100 in prekinil niz petih porazov. Najboljši strelec pri zmagovalcih je bil Andray Blatche s 24 točkami. Atlanta je doma z 92:109 izgubila proti Orlandu, ki je končal niz 17 porazov na gostovanjih, prvi mož ekipe s Floride pa je bil Arron Afflalo s 26 točkami.

Golden State je v New Orleansu slavil s 102:101, ključni, zadnji točki na tekmi za vodstvo 102:99 je dosegel povratnik po poškodbi Jermaine O'Neal. Ta je skupno dosegel 18 točk, štiri več jih je dosegel najboljši strelec pri zmagovalcih Klay Thompson.