469 ogledov

Boleč poraz Dragića, Šved pobegnil Dončiću

zoran dragić anadolu efes Epa
V košarkarski Evroligi so bile na sporedu preostale tekme 13. kroga.

Turški Efes Anadolu tudi po odhodu Eda Murića in prihodu novega trenerja Ergina Atamana ni našel izhoda iz krize. V 13. krogu evrolige je doživel deseti poraz, Zoran Dragić pa je v 28 minutah na parketu dosegel osem točk.

Košarkarji iz Istanbula so gostovali pri Himkiju iz Moskve ter izgubili 68:86. Dragić je iz igre metal 2:7 (2 podaji, 1 skok), prvi strelec tekme pa je bil Aleksej Šved, ki je s 25 točkami povečal naskok pred Luko Dončićem na lestvici najboljših strelcev evrolige. Rus je zdaj pri povprečju 21,7 točk, Dončić, ki je sinoči do izključitve v 15. minuti dosegel šest točk, pa je padel na 19,3.

V derbiju kroga je Olympiacos vodilni CSKA Moskvi zadal tretji poraz v sezoni (88:86) in se z njo izenačil na vrhu razpredelnice. Z zmago manj sledita branilec naslova Fenerbahče in Panathinaikos.

Štirinajsti krog evrolige je na sporedu še ta teden, v četrtek in petek. Dončić bo jutri gostoval pri Bambergu oziroma Alekseju Nikoliću, Zoran Dragić pa bo gostil Olympiacos.

luka dončić Kaplja čez rob Šport Znano, kaj je Dončić zabrusil med trepljanjem grba