141 ogledov

Cedevita Olimpija do pomembne zmage nad varovanci Jake Lakoviča

Cedevita Olimpija Twitter/Cedevita Olimpija Ljubljana
Košarkarji Cedevite Olimpije so v 13. krogu evropskega pokala (skupina B) premagali ratiopharm Ulm s 104:96 (28:34, 50:55, 73:70).

Košarkarji Cedevite Olimpije so vpisali drugo zaporedno zmago v evropskem pokalu, skupno peto oziroma tretjo v zadnjih petih nastopih. S tretjo zmago v gosteh so Ljubljančani hkrati potrdili kandidaturo za visoko izhodišče pred izločilnimi boji.

Zmaga proti nemškemu predstavniku, ki ga vodi slovenski strateg Jaka Lakovič, ima še dodatno težo, saj gre za neposrednega tekmeca, ki zdaj zaostaja tudi v medsebojnem razmerju. Ulm je namreč v Stožicah slavil s petimi točkami, Cedevita Olimpija pa s 104:96.

Cedevita Olimpija ima do konca rednega dela evropskega pokala še šest preizkušenj, od tega bo štiri igrala v Stožicah. V začetku marca bo najprej gostila Budućnost in Promitheas Patras, nato jo čaka gostovanje v Bologni, sledita Venezia in Valencia doma ter za konec 6. aprila še pot v Grčijo.

Slovenski prvaki so se predstavili z ekipno igro, predvsem pa odlično napadalno. Kar šest igralcev je imelo dvomestno število točk. Melvin Ejim (8 skokov, trojke 3:4) in Zoran Dragić (trojke 3:4) sta dosegla po 20 točk, petnajst jih je dodal Jaka Blažič (5 podaj), trinajst Edo Murić (trojke 3:4), enajst Zach Auguste (met 4:5) in deset Yogi Ferrell (7 podaj).

Cedevita Olimpija je drugi polčas dobila s 54:41, v ključnih zadnjih minutah, ko so se domači približali na točko zaostanka (89:90), pa je ohranila mirno kri. Odločilni sta bili trojki Zorana Dragića v zadnjih dveh minutah, ki sta dokončno strli odpor Ulma.

* Dvorana Ratiopharm, sodniki: Peruga (Španija), Halliko (Estonija), van den Broeck (Belgija).
* ratiopharm Ulm: Christon 28 (4:4), Blossomgame 29 (1:2), Guenther 2 (2:2), Thornwell 12 (2:2), Bretzel 8 (2:2), Herkenhoff 13 (2:2), Klepeisz 4 (1:1).
* Cedevita Olimpija: Pullen 9 (3:4), Ferrell 10, Ejim 20 (3:3), Murić 13, Auguste 11 (3:4), Blažič 15 (5:6), Omić 6, Dragić 20 (3:3).
* Prosti meti: ratiopharm Ulm 14:15, Cedevita Olimpija 17:20.
* Met za tri točke: ratiopharm Ulm 12:29 (Blossomgame 4, Herkenhoff 3, Christon 2, Thornwell 2, Klepeisz), Cedevita Olimpija 15:27 (Murić 3, Dragić 3, Ejim 3, Pullen 2, Ferrell 2, Blažič 2).
* Osebne napake: ratiopharm Ulm 18, Cedevita Olimpija 16.