228 ogledov

Olimpija že s sanjsko prvo četrtino odpihnila nevarnega tekmeca

Cedevita Olimpija Cedevita Olimpija/Jure Banfi
Košarkarji Cedevite Olimpije so v tekmi 19. kroga lige Aba premagali Igokeo z 80:70 (34:13, 58:33, 72:48).

Ljubljanski košarkarji so po dveh tesnih porazih v regionalnem tekmovanju proti ekipama z vrha (Crvena zvezda, Budućnost) tokrat premagali zasedbo iz Laktašev, neposrednega tekmeca na lestvici, z 80:70. V sezoni je bil to že drugi uspeh na medsebojnih obračunih, oktobra je Cedevita Olimpija v gosteh zmagala s 101:83.

Razlika ob koncu tekme ne kaže realnega razmerja, saj so domači v zadnjih minutah močno popustili, v zadnjih desetih minutah dosegli le osem točk, a so imeli pred tem tako visoko prednost, da zmaga ni bila ogrožena.

Dvig forme Ljubljančanov je napovedala že tekma evropskega pokala z Bursasporjem (103:86), danes pa so začeli zelo poletno. Po vodstvu z 8:0 jim je v prvi četrtini stekel predvsem mest za tri (8-11), tako da se je prednost hitro višala. Prvo četrtino so tako dobili s 34:13, tudi v drugi pa niso popuščali. Tekmecem niso dovolili blizu, tako da so na odmor odšli z lepo prednostjo 25 točk (58:33).

Cedevita Olimpija | Avtor: Cedevita Olimpija/Jure Banfi Cedevita Olimpija/Jure Banfi

V nadaljevanju so domači v tretji četrtini še ostali na istih obratih, v zadnji pa močno spustili ritem. Gostje so to dobro izkoristili in znižali zaostanek, ki je na koncu znašal le deset točk, a možnosti za preobrat ni bilo.

Domači so imeli štiri enakovredno razpoložene igralce z dvomestnim strelskim izkupičkom, najboljša sta bila Jaka Blažič s 13 (in osmimi skoki) ter Yogi Ferrell z 12.

Naslednja tekma v ligi Aba čaka Ljubljančane 11. februarja v Splitu.

* Dvorana Stožice, gledalcev 750, sodniki: Boltauzer (Slovenija), Koljenšić (Črna gora), Kruljac (Hrvaška).
* Cedevita Olimpija: Pullen 9 (4:5), Ferrell 12, Ejim 10 (4:4), Murić 11 (2:2), Auguste 8, Blažič 13, Omić 6, Ščuka 2, Dragić 9 (4:6).
* Igokea: Robinson 2, Radanov 9 (1:2), Jošilo 10 (3:4), Talić 2, Ilić 29 (9:10), Stephens 4 (0:2), Waller 10 (1:2), Fundić 2, Đorđević 2.
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 14:17, Igokea 14:20.
* Met za tri točke: Cedevita Olimpija 12:33 (Murić 3, Blažič 3, Ferrell 2, Ejim 2, Pullen, Dragić), Igokea 4:21 (Ilić 2, Jošilo, Waller).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 22, Igokea 18.