239 ogledov

Cedevita Olimpija v boj za lovoriko, poraz Koper Primorske v polfinalu

Andrija Stipanović twitter ABA League
Košarkarji Cedevite Olimpije lahko osvojijo prvo lovoriko.

Košarkarji Cedevite Olimpije so se uvrstili v finale superpokala lige Aba. Potem ko so v četrtfinalu premagali FMP (101:92), so bili v polfinalu boljši še od Budućnosti s 103:75 (26:20, 50:46, 78:61). V finalu v nedeljo ob 20. uri se bodo pomerili s Partizanom.

Ljubljančani so bili prepričljivo boljši. Vodili so od prve do zadnje minute, vprašanje zmagovalca pa so rešili v tretji četrtini, ki so jo dobili z 28:15.

Kar šest igralcev Cedevite Olimpije v svojo statistiko vpisalo dvomestno število točk. Po 15 sta jih dosegla organizator igre Ryan Jamar Boatright (trojke 4:6) in 207 centimetrov visoki Andrija Stipanović (met 6:7, 5 skokov), 14 sta jih zbrala Codi Miller-McIntyre (met 7:9, 7 podaj) in Jaka Blažič (6 skokov), Marko Simonović jih je dodal 13, Edo Murić pa deset (6 skokov).

V drugem polfinalu je Partizan v zadnji četrtini nadigral državnega in pokalnega prvaka Slovenije Koper Primorsko z 91:77 (19:22, 43:48, 66:62). Slednji so tako prekinili niz triindvajsetih zmag, ki so ga začeli 7. marca in ki jih je v prejšnji sezoni pripeljal do naslova v ligi Aba 2 ter državnemu prvenstvu.

Koprčani so bili prvih petindvajset minut praktično vseskozi v vodstvu, v 28. minuti so še imeli prednost 60:57, v zadnjih desetih minutah pa so bili gostje prepričljivo boljši in zasluženo prišli do finala.

Najboljši strelci pri Kopru Primorski so bili Stephen Holt s 17 točkami (13 v prvem polčasu, trojke 3:7), Marko Jagodić Kuridža (7 skokov) jih je dosegel 16, po dvanajst pa sta jih zbrala Žan Mark Šiško (5 podaj) in Marijan Čakarun (5 skokov).

Liga Aba se bo začela naslednji konec tedna. Cedevita Olimpija se bo v petek, 4. oktobra, v gosteh pomerila z Mego Bemax.