8 ogledov

Chicago šokiran - konec sezone za Rosa

chicago bulls nba rose poškodba
1/5
Chicago in Miami sta odprla končnico NBA z zmagama, vendar so za to Biki plačali visoko ceno. Njihov najboljši košarkar Derrick Rose si je namreč poškodoval koleno, zato je sezona zanj že končana. Prvaki iz Dallasa klonili pred Oklahomo.

Derrick Rose, ki je zaradi različnih poškodb v majici Chicaga, ki je premagal Philadelphio s 103:91, izpustil že 27 tekem v sezoni, si je potrgal vezi v levem kolenu. Po enem od prodorov približno minuto in pol pred koncem tekme je nerodno pristal. Njegova poškodba bo prizadela tudi ameriško olimpijsko odpravo. S spiska 20 imen je Rose že peti igralec, ki ne bo odpotoval v London. Poleg njega so to še Dwight Howard , LaMarcus Aldridge, Chauncey Billups ter Lamar Odom. Do poškodbe je sicer Rose igral izvrstno – 23 točk, devet skokov in devet podaj. Richard Hamilton je za Chicago dosegel 19 točk, Luol Deng 17, Joakim Noah pa 13 in 12 skokov. Za Philadelphio je Elton Brand prispeval 19 točk.

V Oklahoma Cityju je Kevin Durant (25 točk) zadel odločilni koš 1,5 sekunde pred koncem s črte za proste mete. Gostom, ki so bili tedaj že brez možnosti za premor, do konca ni uspelo vreč vreči na koš. Nemec Dirk Nowitzki je 11 od svojih 25 točk zadel v zadnjih petih minutah in je z dvema prostima metoma devet sekund pred koncem Dallas popeljal v vodstvo. Prvi strelec dvoboja je bil sicer v vrstah domačih Russell Westbrook (28 točk).

V Miamiju je LeBron James še pred zadnjo četrtino, v kateri je lahko trener domačih zaradi visokega vodstva odpočil svoje zvezdnike, zbral 32 točk, Dwyane Wade je dodal 19 točk, Mario Chalmers pa 11 točk in devet podaj. Jason Richardson in Jameer Nelson sta s po 17 točkami nadoknadila izostanek Dwighta Howarda in vodila svojo ekipo do presenetljive zmage v Indianapolisu. Howard je prvi strelec Orlanda in najboljši skakalec lige, vendar zaradi operacije hrbta ne bo mogel igrati do konca sezone. Dolgo je sicer kazalo na zmago Indiane, vendar so gostje nadoknadili zaostanek sedmih točk, saj zadnje štiri minute in pet sekund niso dovolili tekmecem, da bi dosegli kakšno točko.