8 ogledov

CSKA na ''final four'', Vujačić ostaja v igri

(Anadolu Efes - Olympiacos)
1/19
CSKA se je s tretjo zmago proti Caji Laboral (94:85) pridružil Real Madridu v polfinalu Evrolige. Košarkarji Barcelone so v četrtek s 70:60 premagali Panathinaikos in ohranili možnosti za uvrstitev na zaključni turnir v Londonu. Izid v zmagah med špansko in grško ekipo je izenačen na 2:2. Anadolu Efes Saše Vujačića je premagal Olympiacos (74:73) in ga čaka odločilna peta tekma.

Barcelona je prepričljivo dobila tekmo v Atenah (70:60) in Panathinaioksu preprečila, da bi se s tretjo zmago uvrstil na ''final four'' letošnje sezone Evrolige. Varovanci Xavierja Pascuala so vodili od začetka do konca tekme in zasluženo prišli do izenačenja na 2:2 v zmagah. Peta in odločilna tekma bo na sporedu naslednji teden.

Prvi strelec srečanja je bil ponovno Juan Carlos Navarro (17), ki je kar 11 točk dosegel v zadnji četrtini. Ante Tomić je dodal 16 točk, Marcelinho Huertas pa 10. V domači vrsti je izstopal Mike Bramos (14) - met izza črte metal 4/8 - medtem ko so njegovi soigralci metali katastrofalno (1/15), kar jih je stalo številnih izgubljenih žog. Sofoklis Schortsanitis je dodal 13 točk, Stephane Lasme pa 12.
Gostje so povedli takoj na začetku in si do konca prve četrtine priigrali dvomestno prednost. Grki so do konca prvega polčasa znižali na štiri, v tretji četrtini pa se celo približali na dve točki zaostanka, vendar so Tomić, Erazem Lorbek in Marcelinho zrežirali delni izid 12:0, kar je gostom dalo nekaj manevrskega prostora. Štiri minute pred koncem so se domači približali na osem, a natančni Navarro je poskrbel, da je prednost Špancev ostala neulovljiva.

V petek bosta na sporedu še dve tekmi: Caja Laboral - CSKA Moskva in Anadolu Efes - Olympiacos. Rusi in Grki vodijo z 2:1 v zmagah. Real Madrid si je po treh zmagah proti Maccabiju že zagotovil mesto na zaključnem turnirju, ki bo v Londonu od 10. do 12. maja.

Vujačić ostaja v igri, CSKA v polfinalu

Košarkarji Anadoluja Efesa so v četrti tekmi četrtfinala evrolige premagali Olympiacos iz Pireja s 74:73 in tako izid v zmagah izenačili na 2:2. Saša Vujačič v dres Efesa ni imel svojega večera, v 13 minutah in pol je zbral le dva skoka.

Caja Laboral pa je znova izgubila proti moskovskemu CSKA, tokrat s 85:94, Rusi pa so se tako na zaključni turnir uvrstili s 3:1 v zmagah. Že pred tem si je "final four", ki bo v Londonu od 10. do 12. maja, zagotovil Real Madrid po treh zmagah proti Maccabiju.