68 ogledov

Derbi med Cedevito Olimpijo in Krko pripadel domačim

Košarkarji Cedevite Olimpije so v 11. krogu lige Aba premagali Krko z 72:56 (13:50, 40:31, 58:46).

Košarkarji Cedevite Olimpije so zabeležili osmo zmago v ligi Aba, tako da po prvem krogu rednega dela oziroma enajstih tekmah ostajajo med prvimi štirimi ekipami, ki se bodo konec marca prihodnje leto podale v končnico. V slovenskem obračunu so premagali Krko, ki je tako doživela tretji zaporedni poraz in zdrsnila na izkupiček 4-7.

Ljubljančani so imeli nekaj težav le na začetku tekme, saj so potrebovali šest minut in pol, da so dosegli prvi koš iz igre (2:10), vprašanje zmagovalca pa so rešili ob koncu tretje in na začetku zadnje četrtine. V 28. minuti je bila Krka le pri štirih točkah zaostanka (50:46), v 34. minuti pa je razlika med ekipama znašala že 16 točk (66:50).

Marko Jagodić-Kuridža Liga ABA Šport Primorska ostaja povsem pod vrhom

Medtem ko sta se pri Novomeščanih enakovredno z gostitelji kosala le Glenn Cosey (17 točk) in Marvin Jones (11 točk, 9 skokov), je imel domači strateg Slaven Rimac širši izbor. Izstopala sta Marko Simonović s 16 točkami (trojke 4:7) in Mikael Hopkins (15 točk, 12 skokov), solidno partijo pa je prikazal tudi Edo Murić z 12 točkami, 8 skoki ter s po trema podajama in ukradenima žogama.

V ligi Aba sta letos na sporedu še dva kroga. Cedevito Olimpijo čaka domači obračun z Mego Bemax (21. 12.) in gostovanje pri Ciboni (29. 12.), Krka pa bo 20. decembra igrala v gosteh z FMP, 29. decembra pa doma z Zadrom.

1. Budućnost          11   9   2   938:818  20
 2. Partizan           11   8   3   875:793  19
 3. Cedevita Olimpija  11   8   3   889:839  19
 4. Koper Primorska    11   8   3   886:866  19
 5. FMP                11   7   4   951:873  18
 6. Crvena zvezda      11   6   5   937:834  17
 7. Mornar             11   6   5   922:926  17
 8. Krka               11   4   7   780:862  15