564 ogledov

Dončić in odlični Randolph strla Nikolićevo ekipo

Luka Dončić Aleksej Nikolić Real Brose Epa Nikolić je bil od elta 2015 do 2018 član Brose Bamberga.
V elitnem evropskem košarkarskem tekmovanju se je končal redni del.

Real Madrid je s pričakovano zmago proti Broseju (106:86) končal redni del in si zagotovil peto mesto. V četrtfinalu se bo pomeril proti Panathinaikosu, moštvo iz Aten bo imelo prednost domačega terena.

Po izenačenem prvem polčasu so Madridčani proti Nemcem na plin stopili v tretji četrtini in prišli do odločilne prednosti, ki so jo znali zadržati do konca srečanja.

Najboljši igralec srečanja je bil slovenski reprezentant Anthony Randolph, v 24 minutah je dosegel 23 točk, pet skokov, štiri asistence in kar pet ukradenih žog. Luka Dončić je za zmagovalce v 21 minutah dodal 12 točk in štiri podaje. Pri poražencih je bil prvi strelec Daniel Hackett s 17 točkami, Aleksej Nikolić je v 23 minutah zbral tri točke in pet asistenc.

luka dončić anamaria goltes Luka in Anamaria Magazin Luka Dončić in njegova Anamaria: Mnogim se bo njuna poteza zdela nenavadna

V Pireju je Olympiacos po podaljšku izgubil proti Žalgirisu po podaljšku (85:86), a vseeno ostal na tretjem mestu. Omenjena tekmeca se bosta med seboj merila tudi v četrtfinalni seriji.

Grki so prvo četrtino sicer dobili za 15 točk, toda Litovci so jih vztrajno lovili in izsilili podaljšek. V dodatnih petih minutah so se bolje znašli gostje, odločilni točki je pet sekund pred koncem prispeval Paulius Jankunas.

Pri domačih je Vassilis Spanoulis dosegel 16 točk in šest asistenc, Nikola Milutinov je dodal 15 točk in devet skokov. Za zmagovalce je Brandon Davies vpisal 18 točk in šest skokov, Beno Udrih je v 26 minutaj zbral šest točk, dva skoka in osem podaj.

PARI ČETRTFINALA EVROLIGE:
CSKA Moskva - Himki
Fenerbahçe - Baskonia
Olympiacos - Žalgiris
Real Madrid - Panathinaikos

V srečanju, nepomembnem za play-off, je Valencia doma premagala telavivski Maccabi (87:84). Za Špance je Bojan Dubljević dosegel 15 točk in pet skokov, za goste je Norris Cole zabeležil 22 točk in pet asistenc.